Türk Mermercilerden İtalya Seferi

İzmir İtalyan Ticaret Odası, yerli 9 mermer üreticisini, İtalya’da, doğal taş piyasasıyla ünlü Massa-Carrara şehrine götürecek.

Türk Mermercilerden İtalya Seferi
 
İtalya’nın Carrara Ticaret Odası daveti üzerine gidecek olan 9 Türk mermer üreticisi, 28 Kasım - 1 Aralık 2016 tarihlerinde üçüncü kez gerçekleşecek olan ikili görüşmeler organizasyonunda iş bağlantılarına imza atacak. Üç gün boyunca İtalyan mermer ve doğaltaş teknolojileri üreticisi firmalar ile ikili görüşmeler gerçekleştirecek olan katılımcı heyet, bölgedeki fabrikaları ve Carrara Mermer ocaklarını ziyaret edecek.
 
İzmir İtalyan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rebii Akdurak, yerli sanayi ve ticaret adamlarını büyük bir ekonomik potansiyele sahip olan İtalya’da daha fazla boy gösterebilmesi için çalışmalarını hızla sürdürdüklerini söyledi. Türkiye’nin 2015 yılı verilerine göre 2.7 milyar dolar maden ihracatının yüzde 49’unu doğal taşın oluşturduğuna dikkat çeken İzmir İtalyan Ticaret Odası Başkanı Rebii Akdurak, titizlikle gerçekleştirdikleri organizasyon sayesinde Türk firmalarının sektördeki yeni teknolojileri incelemesini ve yeni işbirlikleri için zemin hazırlayacağını vurguladı.
 
İzmir İtalyan Ticaret Odası’nın aynı zamanda mermer ihracatını artırmak için MARBLE İzmir-Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’na İtalya’dan alım heyetleri organizasyonu sağladığını hatırlatan Akdurak, "İzmirli tüccarlarımıza faydalı olacağına inandığımız tüm çalışmaların içinde oluyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz seyahatlerle birçok üreticimizi İtalya piyasasında iş yapmasına olanak sağladık. Hedefimiz bundan sonraki süreçte de iş adamlarımızın İtalya sathında daha fazla boy göstermelerini sağlamak" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2016, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER