Türk makineciliği göz dolduruyor

Marble 24. Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı kapsamında sergilenen mermerler kadar, mermercilikte kullanılan makineler de büyük ilgi çekiyor.

Türk makinecilik sanayii, İzmir'de adeta göz dolduruyor. Marble 24. Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı'nda D holünde sergilenen makineler, ziyaretçilerin büyük ilgisini çekiyor. Mermerin yerinden çıkarılması ve son tüketiciye ulaşması sürecinde gerekli tüm ekipmanların çok sayıda firma standında sergilendiği fuarda Türk firmalarının gücü her yıl kendini daha fazla hissettirmeye başladı.

Ortalama 5 yıl öncesine kadar İtalyan ürünlerinin ağırlıkta olduğu pazarda, Türk firmalarının kısa süre içinde büyük bir atılımla fark yaratarak öne geçtiğinin altını çizen makine üreticileri, dünya genelindeki rezervlerin yüzde 40'ına yakınının ülkemizde çıktığını belirterek öncelikle iç piyasayı hedeflediklerini belirtiyor.

Fuar alanında sergilenen birçok makinenin üstündeyse yine yerli ocak sahipleri ve fabrikacılar tarafından alındığını gösteren levhalar, sektördeki milli dayanışma olarak ifade ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2018, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER