Trafiğe asansörlü çözüm

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Caddesi üzerine yaptığı beş asansörlü üst geçide dört tane daha ilave ederek sayıyı dokuza çıkartıyor; böylece engellilerin yolunu güvenle açıyor.

Trafiğe asansörlü çözüm

Büyükşehir Belediyesi’nin Girne Kavşağı, Karşıyaka Devlet Hastanesi önü, Balatçık ve Soğukkuyu’da yapımına başladığı asansörlü-yürüyen merdivenli üst geçitler, çevre düzenlemesiyle birlikte 4,7 milyon liraya mal olacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin ana arterlerinde gerekli olan noktalara asansörlü- yürüyen merdivenli yaya üst geçitleri kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Daha önce Anadolu Caddesi’nde 5, Gaziemir Akçay Caddesi’nde de 4 adet yürüyen merdivenli-asansörlü yaya üst geçidini hizmete alarak bu arterlerde güvenli ve konforlu geçiş sağlayan Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Caddesi üzerindeki 4 noktaya daha üst geçit inşa ediyor. Girne Kavşağı, Karşıyaka Devlet Hastanesi önü, Balatçık ve Soğukkuyu’da yapımına başlanan üst geçitlerin yaz başında tamamlanarak hizmete alınması hedefleniyor. Bu yatırımın maliyeti çevre düzenlemesiyle birlikte 4 milyon 700 bin TL’yi buluyor.

Toplam dokuz adet olacak
Daha önce Çiğli (Eski İtfaiye Kavşağı), Maltepe Caddesi çıkışı, 8752 Sokak (Büyük Çiğli Geçidi’nin Harmandalı istikametine çıkış noktası), 8703 Sokak çıkışı ve Balatçık Sağlık Ocağı (8708 Sokak çıkışı) noktalarında inşa edilerek hizmete alınan 5 adet yaya üst geçidinin ardından; yenileriyle birlikte Anadolu Caddesi üzerindeki yürüyen merdivenli-asansörlü yaya üst geçidi sayısı 9’u bulacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gaziemir Akçay Caddesi üzerinde de 4 adet asansörlü-yürüyen merdivenli yaya üst geçidini hizmete almıştı.
 
Engelli vatandaşlar için
Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen yaya üst geçitlerindeki asansörler, özellikle engelli vatandaşların ve yaşlıların güvenle ve rahatlıkla karşıdan karşıya geçişlerine yardımcı olmak amacıyla hazırlandı.
Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2012, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER