Torbalı'da Olgun 2. dönem adaylığını resmileştirdi

Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun görevine resmen yeniden aday.

Torbalı'da Olgun 2. dönem adaylığını resmileştirdi

Burak Cilasun / Ben TV

Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun görevine resmen yeniden aday oldu. 3 Nisan'da gerçekleştirilecek olan seçimlere aday olacağını daha önce de dile getiren Olgun, bu arzusunu resmileştirdi. Adaylığını sosyal medya hesaplarından "3 Nisan'da yapılacak Torbalı Ticaret Odası seçimlerinde ikinci dönem başkanlığa adayım. Allah utandırmasın... İnandık, çalıştık, başardık. Desteklerinizi bekliyorum..." sözleriyle paylaşan Olgun'un şu an için bir rakibiyse bulunmuyor.

Öte yandan adaylığına ilişkin Ben TV'ye de açıklamalarda bulunan Olgun, 1. dönemde yönetim kurulu olarak yaptıkları hizmetlere değindi. 

İşte o açıklamalar;

"Torbalı Ticaret Odası Başkanı olarak birinci dönemimi tamamladım. İkinci döneme yürürken Torbalı Ticaret Odası'nı kurumsallaştırma başarısını gösterdik. İlçemize yakışacak niteliklere sahip binamızı yaptık. Sergi salonumuz, eğitim ve toplantı salonlarımız var. Bölgede bilinen bir oda haline geldik. Bakın TTO olarak üyelerimizin ihtiyaç duyacağı tüm evraklarını artık internet üzerinden verebiliyoruz. İstedik ki üyelerimiz odamıza evrak almak için değil, çay içmek için, etkinliklere katılmak için gelsin. Tüm şirket işlemlerinde üyelerimizin herhangi başka bir kuruma gitmeden işlemlerini gerçekleştirebilen bir oda olduk. KOSGEB birimini açtık. İŞKUR hizmet noktası açtık. İş veren ile iş arayanı buluşturduk. Torbalı Ticaret Odası'nın 2500 üyesi var. Haftanın bir gününü yeni üyelerimize ziyarete ayırdım. Bir üyemiz bile 'Başkan gelmedi çayımı içmedi.' derse ben görevimden ayrılırım. İlçemize ve ekonomimize hizmet noktasında üyelerimizden 2. dönem vizesini bekliyoruz." 

Abdulvahap Olgun kimdir?

1979 yılında Şanlıurfa/Siverek’de dünyaya gelen Abdulvahap Olgun, ilköğrenimini Torbalı Gazi İlkokulu, ortaöğrenimini Torbalı İmam Hatip Lisesi, yükseköğrenimini de Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı.

1998-2004 yılları arasında Torbalı Belediyesi’nde başkan danışmanı olarak görev yapan Olgun, Sabah, Yeni Asır, Haber Ekspres ve Büyük Torbalı Gazetelerinde muhabirlik, yazarlık ve yöneticilik yaptı. Olgun halen matbaa, promosyon ve baskı sektöründe faaliyet göstermektedir. Torbalı Ajans ve Matbaacılık Ltd. Şti (TORAJANS) ile Olgun İnşaat-Yayıncılık firmalarının sahibidir.

2006 yılında vatani görevini İstanbul’da yaptıktan sonra, aynı yıl Torbalı Genç İşadamları Derneği’nin kuruculuğunu yaptı. Kurucusu olduğu derneğin başkanlık görevini 2009 yılına kadar yürüttü. 

2009 yılı şubat ayında yapılan Torbalı Ticaret Odası Meslek Komiteleri seçiminin sonucunda Ticaret Odası Meclis Başkanı olarak seçildi. Görev yaptığı dönemde “Türkiye’nin en genç meclis başkanı” ünvanını elde eden Olgun, 4 yıl bu görevi yürüttü.

2013 tarihinde yapılan Torbalı Ticaret Odası organ seçimlerinde Yönetim Kurulu Başkanı olmaya hak kazandı.  Evli ve 3 çocuk babası olan Olgun’un aynı zamanda Pancar Organize Sanayi Bölgesi’nin yönetimn kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2018, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER