Terör Korkusu Damak Tadı Bırakmadı

İzmir’de, Türkiye’de ve dünyada yaşanan bombalı saldırıların ardından, dışarıda yemek yiyenlerin sayısı azalırken, telefon ve internet üzerinden verilen yemek siparişleri arttı.

Terör Korkusu Damak Tadı Bırakmadı
 
Terör saldırılarının yarattığı korku nedeniyle çok sayıda İzmirli, kabalık yerlerdeki restoranlara gitmek yerine telefonla ve internet üzerinden yemek siparişi vermeyi tercih etti, evlere paket servislerde artış yaşandı. İzmir’deki Kırçiçeği restoranlar zincirinin İşletme Müdürü Taner Karakoç, Ankara’daki canlı bomba saldırısından bugüne kadar geçen süreçte, işlerde büyük azalma olduğunu belirterek, "Önceden günün her saatinde büyük bir müşteri yoğunluğu yaşıyorduk. Özellikle her zaman kabalık olan ve gıda söktürün kalbi durumundaki Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde yok denecek kadar az insan var ve bu görüntü hala devam ediyor. Sosyal medyada ’İzmir’de de bomba patlayacak, yabancı büyükelçilikler de uyarıyor’ haberlerinin, toplumun üstünde olumsuz etkisi oldu. Müşteriler bunu etkisinde kalıp, restorana gelip burada gelip yemek yerine, evlerine, işyerlerine paket servisi istiyorlar. Bir an önce bu durumdan çıkmak için herkes birşey yapmalı" dedi.
 
Alsancak Kıbrıs Şehitleri İş Adamları Derneği Başkanı Hami Torcu da terör korkusunun insanların damak tadınıda kaçırdığını belirterek, "Alsancak’ta yüzlerce işyerinde binlerce insan çalışarak ekmek parasını kazanıyor. Bu olumsuz durumdan sadece gıda sektörü değil tüm sektörler etkileniyor. İnsanlar yemek yemeye, eğlenmeye geldiklerinde, alışveriş de yapıyor. Fakat bu terör ve bomba korkusu en çok bölgemizde yiyecek, içecek sektörünü derinden vurdu. Esnaf son derece dikkatli davranıp, üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor. İnsanlar gelip yerinde yemek yemek yerine, ’ne olur ne olmaz’ diyerek, paket servisi için sipariş veriyor. Burada servis edilen sıcak yemekle evde, işyerinde yemek yemenin zevki aynı şey değil, damak tadı kaçtı. 20 Yıldır Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde işyeri işletiyorum hiç böyle bir durgunluk görmedim. Alsancak deyince eğlence ve hareketlilik, yoğun kalabalıklar, eğlencenin merkezi akla gelir. İnsanlar buraya gelip yer, içer, eğlenir ve mutlu olarak evlerine dönerlerdi" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER