Tay Park'ta Engelsiz Etkinlik

İzmir’in Karşıyaka İlçesi’ndeki Tay Park, İzmir Engelsiz Sanat Derneği’nin “Elim Sende" farkındalık projesi kapsamında bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Tay Park sakini hayvanları yakından tanıma fırsatı bulan çocuklar, hem hayvan haklarını öğrendi hem de birlikte oyunlar oynayıp keyifli saatler geçirdi.

Tay Park'ta Engelsiz Etkinlik
 
İzmir Engelsiz Sanat Derneği’nin “Elim Sende" projesi; Gülen Kora Ortaokulu’nda öğrenim gören ve aralarında kaynaştırma eğitimi alan engelli öğrencilerin de bulunduğu 60 çocuğu Tay Park’ta buluşturdu. Etkinlik kapsamında, Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Çağlayan İnanlı öğrencilere hayvan haklarına ilişkin bir sunum yaptı. Çocuklar, tesiste bulunan pony at, koyun, keçi ve kuş gibi hayvanları yakından görme, tanıma imkanı buldu.
 
OYUNLAR OYNANDI
 
Engelli - engelsiz ayrımını ortadan kaldırarak oluşturulan gruplarla oyunlar oynayan öğrenciler, hep birlikte güzel bir gün geçirdi. Eğitmenler Anıl Ülker, Burak Elmalı, Buse Hepgenç, Özge Öztürk, Özge Yıldız, Yahya Tabak’ın koordinatörlüğünde gerçekleştirilen “Ben kimim, ben neredeyim?" konulu farkındalık oyunları, çocukları hem eğlendirdi hem de bilinçlendirdi.
 
FARKLI PROGRAMLARLA SÜRECEK
 
Engelli çocukları, engeli olmayan yaşıtlarıyla kaynaştırmak, arkadaşlık bağları kurmalarını sağlamak ve toplumda farkındalık yaratmak amacıyla yürütülen program, İzmir Engelsiz Sanat Derneği’nin farklı alanlarda gerçekleştireceği programlarla devam edecek. Karşıyaka Belediyesi de projeye desteklerini sürdürecek.
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2016, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER