Tatari'nin Resimleri Karabağlar'da Yaşayacak

Karabağlar Kemal Tarım Dinlenme Evi’nde yaşayan ve geçtiğimiz Aralık ayında vefat eden Alzheimer hastası Halide Suat Tatari’nin (88) o dönemde yaptığı resimlerden oluşan sergi Karabağlar Belediyesi’nde açıldı.

2013 yılında Alzheimer hastası Halide Suat Tatari’nin yeteneğinin farkına varan resim öğretmeni Dilek Bozkurt ve yöneticiler, Tatari’yi resim sanatına yönlendirdiler. Resim çalışmalarında kuru ve pastel tekniklerini kullanarak çok sayıda resim yapan Halide Suat Tatari, 31 Aralık 2015 günü hayatını kaybetti. Kemal Tarım Dinlenme Evi sakinleri ve yöneticilerin isteği üzerine, Karabağlar Belediyesi’nin katkılarıyla, Tatari’nin eserlerinden oluşan sergi, Karabağlar Belediyesi birinci katında bulunan sergi salonunda açıldı. Açılışa Kemal Tarım Dinlenme Evi Vakfı yöneticileri ile sakinleri tam kadro katılarak sergiyi dolaştı.
 
Halide Suat Tatari’nin son derece yetenekli bir insan olduğunu belirten Kemal Tarım Dinlenme Evi Müdürü Şevket Perçin, Yaşlılar Haftası nedeniyle böyle bir sergi açılmasından dolayı ve her konuda kendilerine destek olan Karabağlar Belediyesi’ne ve Başkan Muhittin Selvitopu’na teşekkür etti. Perçin daha sonra dinlenme evi sakinlerinin özel olarak hazırladığı çini tabağı Başkan Selvitopu’na hediye etti.
 
27 resimden oluşan Halide Suat Tatari Sergisi 24 Mart tarihine kadar açık kalacak.
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER