Tarihi karar: Sadece Bey ve Derbentoğulları'na tahliye

Büyükşehir davasında 9 gün süren mesai sonunda mahkeme heyeti kararı açıkladı. Heyet Genel Sekreter Yardımcısı Erhan Bey ile Grand Plaza eski Genel Müdürü Muharrem Derbentoğulları'nın tahliyesine, diğer tutuklu sanıkların tutukluluklarının devamına karar verdi.

Tarihi karar: Sadece Bey ve Derbentoğulları'na tahliye

130 sanığın 'çete üyesi', Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da 'çete lideri' sıfatıyla ve 397 yıl hapis istemiyle yargılandığı tarihi Büyükşehir davasında 9 günlük mesainin ardından karar açıklandı.

Tutuklu ve tutuksuz sanıkların, tek müşteki olan Cem Cevahir Kiraz'ın ve avukatların savunmalarına sahne olan süreç sonunda Mahkeme Savcısı Sedat Özen tutululukların devamı, savunma avukatları da tahliye taleplerinde bulunmuştu.


Cahit Kargılı başkanlığındaki mahkeme heyeti Genel Sekreter Yardımcısı Erhan Bey ile Grand Plaza eski Genel Müdürü Muharrem Derbentoğulları dışında tüm tutuklu sanıkların tutukluluklarının devamına karar verdi.

SALONDA ŞOK VE GERGİNLİK
Karar sonrası tutukluk yakınları büyük bir şok yaşadı. Salonda kısa süreli arbede ve gerginlik meydana geldi. Gözyaşlarına boğulan yakınlar salonu 'yuh' sesleriyler terk etti.
İŞTE BUGÜN YAŞANANLAR
Duruşmaya ikisi başka suçtan 22 tutuklu sanık sanık ile aralarında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da bulunduğu bir kısım tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.
Başkan Aziz Kocaoğlu mahkeme salonuna yine yoğun bir ilgi eşliğinde geldi... Partililerin ve İzmirlilerin Başkan'a olan ilgisi görülmeye değerdi.
Adliye binası çevresi ve içerisinde, olumsuzluklara meydan verilmemesi için geniş emniyet önlemi alındığı gözlendi.
Tarihi davanının final gününe CHP'nin Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap da katılım gösterdi. Matkap'ın yanı sıra CHP İzmir Milletvekilleri Alaattin Yüksel, Musa Çam, CHP İl Başkanı Tacettin Bayır da duruşmayı salonda Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile birlikte izliyor. Bu arada duruşmanın öğleden sonraki bölümünü

CHP Milletvekili Şafak Pavey de takip etti.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2012, 20:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER