TAKEVli Gençler Göçmen Sorununu Almanya'da Tartıştı

TAKEV Anadolu ve Fen Lisesi olarak MUNSH Almanca kulübü öğrencileri, Almanya’nın Schleswig-Holstein eyaletinin Kiel şehrinde düzenlenen MUNSH Birleşmiş Milletler Simülasyonuna katılarak bu kez göçmen sorununa dünya gençleri ile birlikte çözüm aradı.

TAKEVli Gençler Göçmen Sorununu Almanya'da Tartıştı
 
Farklı komitelerden oluşan Birleşmiş Milletler’in öğrenciler tarafından yapılan organizasyonu olan ve bu sene göçmen sorunlarını konu alan konferansta öğrenciler temsil ettikleri ülkelerin delegeleri olarak, bu uluslararası soruna yönelik çözüm önerilerini tartıştılar.
 
Birleşmiş Milletlerde bulunan komiteleri içeren ve Alman lise ve üniversite öğrencilerinin yanı sıra yedi farklı ülkenin öğrencilerinin de katılım sağladığı konferansta TAKEV Lisesi öğrencileri başarılı başarılı sunumları ile gururlandırdı.
 
Konferanslar sırasında, genç lise öğrencisi katılımcılar ülkelerini temsil ederken, topluluk karşısında konuşma, grup içi iletişim, Almanca dilini geliştirme, politik araştırma ve analiz, aktif dinleme, başarılı müzakere, çatışma çözme, not alma ve teknik metin hazırlama gibi çok çeşitli yeteneklerini sergileme ve geliştirme olanağı buldu. Bu proje başta Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Harvard ve benzeri saygıdeğer üniversiteler tarafından destekleniyor.
 
 
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2016, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER