Tahir Şahin'den flaş açıklamalar

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, ilçede yaşanan gelişmelerden siyasete kadar dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Tahir Şahin'den flaş açıklamalar

Ben TV'de canlı yayınla ekrana gelen Rota Siyaset programında Burak Cilasun'un son konuğu Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin oldu.

Yakın zamanda Afrin sınırına giderek Menemen Belediyesi adına ilçenin sevilen ürünlerinden 35 bin paket yoğut, ile birlikte tonlarca peynir ve zeytini mehmetçiğe teslim eden Şahin, "Bizim yaptığımız belki mehmetçiğin yaptığının yüzde biri, binde biri hatta milyonda bile değil. İstedik ki dağ taş demeden terörle mücadeleyi sürdüren kahraman askerlerimiz bizim yoğurdumuzla, peynirimizle gücüne güç katsın ve ayağına taş bile değmesin." dedi.

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Programda CHP Tüzük Kurultayı için "Çok daha farklı bir Tüzük Kurultayı beklerdim." ifadelerini kullanan Şahin, ön seçim konusunda beklediğini göremediğini dile getirken, "En kötü ön seçim, en iyi atamadan daha iyidir." dedi.

Daha önceki röportajlarında "Büyükşehir'de ön seçim olursa aday olurum." diyen Şahin programda da iddiasını yinelerken, "Adaylığı yiğitçe söylemek lazım. Aziz Bey aday olmazsa ön seçimde aday olurum. İnşallah Aziz Bey aday olur. Büyükşehir'de ön seçim olmasa bile en azından eğilim yoklaması yapmak lazım. Aziz Bey isterse eğilim yoklaması da yapılır. Çünkü kendine güveni olduğunu düşünüyorum. Ben en azından eğilim yoklaması yapılması ihtimalini yüzde 51 olarak görüyorum." dedi.

2019'daki seçimler öncesinde onaylanan ittifak yasasını da seçim hilesi olarak gördüğünü dile getiren Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, "Koalisyonlar döneminin bittiğini söylüyorlardı. Şimdi gizli koalisyon yapılıyor. Ben bunu özgüven kaybı olarak görüyorum." dedi. Şahin ayrıca parlamenter sistem hassasiyeti olan partilerin de mahalli ve genel seçimlerde bir arada olabileceğini söyleyerek İYİ Parti ile olası bir ittifaka da yeşil ışık yaktı.

Menemen'de gerçekleştirilen Expomen Agro Hayvancılık, Et ve Süt Teknolojileri, Tarım ve Çiftlik Ekipmanları Fuarı'na ilişkin de konuşan Başkan Şahin, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Menemen İlçe Müdürü Celal Sayılır'a ise sert tepki gösterdi. Sayılır'ın fuara katılmamasının çok yanlış olduğunu dile getiren Şahin, "Yüzü kızarır mı, kızarmaz mı bilemem ama bir ilçede tarım fuarı düzenleniyorsa ve ilçenin tarım müdürü gelmiyorsa ayıptır. Tarımın CHP'si, AKP'si olur mu?" dedi.

Şahin ayrıca Menemen Belediyespor'un gösterdiği başarıdan da çok mutlu olduklarını ve hedeflerinin şampiyonluk olduğunu vurgularken, vatandaşları da tribüne davet etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2018, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER