Sürekli işçi kadrosu için sınava girdiler

Konak Belediyesi’nde taşeron statüde çalışan 786 işçi sürekli işçi kadrosuna geçebilmek için düzenlenen sınava girdi. Konak Belediyesi yetkilileri, maaşları asgari ücretten en az 2 bin 550 liraya çıkarılan taşeron işçilerin, yeni düzenlemeyle belediye şirketinde çalıştırılacağını belirtti.

Sürekli işçi kadrosu için sınava girdiler

Konak Belediyesi’nde çalışan 786 taşeron işçi, 2 Ocak’ta başlayan başvuru sürecinin ardından sürekli işçi kadrosuna geçmek için düzenlenen sınavda ter döktü.  Sınava girmeye hak kazanan personel için 20, 22 Mart ve 23 Mart tarihlerinde üç ayrı sınav düzenlendi. Yardımcı Hizmet Alımı statüsünde çalışan 440, Özel Güvenlik Hizmet Alımı kadrosunda çalışan 129, Süpürme ve Temizlik Hizmet Alımında çalışan 217 kişi bu sınavlara girdi. Toplam 786 personel çalıştıkları görev alanları dikkate alınarak uygulamalı ve sözlü olarak sınava tabi tutuldu.

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Yardımcı Hizmet Alımı statüsünde çalışan 440 işçi için Konak Belediyesi Kültürpark Evlendirme Dairesi’nde düzenlenen sınav öncesinde işçilerle bir araya geldi. Sınava girecek işçilere başarılar dileyen Pekdaş, emeğin en yüce değer olduğunu dile getirerek, "Sizlerin emeğinizin karşılığı olan ücreti alıp, evlerinize götürmesinden değerli başka bir şey yoktur. Alnının teri olan parayı çocuklarına harcamak, onları okutmak, evinin geçimini sağlamaktan daha onurlu hiçbir şey yok" dedi. Bundan sonra işçilerin belediyeyi temsil eden bir konumda çalışacaklarını ifade eden Pekdaş, "Sizlere taşeron işçisi denmeyecek. Belediye çalışanı denecek. İyi yurttaş olmanın örneğini göstereceksek eğer, bunlar sizin faaliyetlerinizle gerçekleşecek. Bu ülkeye demokrasi gelecekse belediyelerle gelecek, yerel yönetimlerle gelecek. ‘Belediye çalışanları hakkıyla hizmet yapıyorlar’ dedirtmemiz sayesinde gelecek. Benim bundan umudum var" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2018, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER