Sorunları Yerinde Tespit Ediyor

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun eşi Hatice Eroğlu ile AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin ve ekibi İzmir’i karış karış dolaşmaya devam ediyor.

Sorunları Yerinde Tespit Ediyor
İzmir’de farklı kültür ve coğrafyaları ziyaret planı dahilinde alan Bakan Eşi Hatice Eroğlu, seçim çalışmaları kapsamında Gözde Keskin’le birlikte Tepecik Araştırma Hastanesi Doğum Servisi’ni ziyaret etti.
 
Başhekimlikte kısa bir görüşme yapan Eroğlu, burada hastane kapsamında sorunları dinledi. Daha sonra doğum servisine çıkan AK kadınlar, hasta ziyaretinde bulundu, sıkıntıları dinledi, not aldı. 
 
Hastane personeli ve hastalardan destek isteyen Hatice Eroğlu, Ak Parti’nin iktidarı döneminde hastane ve sisteminde daha önceki hükümetlere göre büyük iyileştirmeler yapıldığını, artık uzun kuyrukların ve kavgaların olmadığını, personelin ve hastaların, bakımdan ve muameleden duydukları memnuniyeti anlattı. 
 
Hastane ziyaretini kısa tutan Eroğlu ve Keskin, buradan İzmir’in özellikle alt yapıda en sorunlu olan mahallelerinden biri olan Cengiz Topel’e ziyarete gittiler.
 
Ev ziyaretinde bulunan Ak kadınlar, mahallelinin şikayetlerini dinlediler. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden hat safhada sıkıntılı olan mahalle sakinleri, “İnsanca yaşamak istiyoruz, bıktık bu belediyeden. Kentsel dönüşüm dediler yok, alt yapı desen azıcık yağmur yağsa sel götürür. Burada bize yakın ne bir pazar yeri ne de bir eczane var. Yaşlılarımız ihtiyaçları olan bir yere ulaşmak için yokuş inip çıkmak zorundalar. Güya şehrin merkezinde oturuyoruz, en rezil biziz. Hiç mi bir hizmet yapılmaz ya hu? İnşallah Ak Parti alır da bu rezilliklerden bizi kurtarır. Bir de utanmadan CHP’liler buraya gelip “Konak Tünelleri’ni biz yaptık” diyorlar. Nerede bunlar onu yapacak kabiliyet. Bunlar milleti kör zannediyor sanırım. Sandıkta gerçekle yüzleşecekler” diye dert yakındılar. 
Roman vatandaşlara yeni bir kimlik kazandıran Ak Partili kadınların ve Bakan Eşi Eroğlu’nun bir sonraki ziyaret durağı Karabağlar Vatan Mahallesi’ydi. Burada Bektaşi ve Roman vatandaşlara seslenen Hatice Eroğlu, Bakan Veysel Eroğlu’nun İstanbul’u nasıl kurtardıysa İzmir’i de öyle kurtarmaya geldiğini söyledi. Hatice Eroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Bakanımız buraya hizmetkar olmaya geldi. İstanbul’da Haliç nasıl temizlendiyse, İzmir’de de körfez öyle temizlenecek inşallah. Şu belediyenin beceriksizliğine bakın ki, bir körfezi dahi temizleyemiyor. İzmir köyden beter konuma gelmiş bu belediye yüzünden. İzmirli kardeşlerim, Roman kardeşlerim bunları yaşamaya mahkum değil, bu muameleyi hak etmiyor. Bir de her gittiğim yerde Konak Tünelleri’ni sahiplenmişler. Zinhar yalan söylüyorlar. O tünel Ulaştırma bakanlığımız tarafından yani devlet eliyle yaptırıldı. CHP’nin en ufak katkısı bile yok. Aksine bir sürü dava açıp engellediler, biz ona rağmen bitirdik. İşte onlar konuşur, Ak Parti yapar kardeşlerim. İzmir’e ödenek ayrılmıyor diye bas bas meydanlarda bağırıyorlar. Gidin sorun İller Bankası’na ödenekten faydalanıp faydalanmadıklarını. Türkiye’de hangi belediye olursa olsun büyüklüğü dahilinde ödenek alır. İzmir Belediyesi de bu ödenekten çok güzel yararlanıyor. Fakat kimi belediye bu ödeneği halkına hizmete kullanır, kimi belediye kullanmaz. Şikayetlerden anladığım ve İzmir’de gördüğüm manzara dahilinde İzmir Belediyesi bu ödeneği iyi kullanamayanlardan. Roman ve Bektaşi kardeşlerim sizin en büyük sıkıntınız işsizlikmiş. Tabi İzmir’e belediye bakıp sahip çıkmazsa, yatırımda olmaz, yatırımcı da. İnşallah 2019’da yerel seçimlerde Ak Parti alır da bu şehri, işte o aman hizmeti siz görün.”
 
Roman vatandaşların istek ve arzularını dinlemeye Karabağlar Romanlar Derneği’nde devam eden Hatice Eroğlu, burada Karabağlar Romanlar Derneği Başkanı Merkez Demir’in ve İzmirli Romanlar Derneği Başkanı Ali Alper Uzun’un konuğu oldu. 
 
Romanların Ak Parti sayesinde kimlik kazandığını ifade eden Uzun tek isteklerinin toplumda var olmak olduğunu söyledi. 
 
Ak Partili kadınların son durakları Alsancak oldu. Burada Alsancaklı kadınlarla biraraya gelen Veysel Eroğlu’nun eşi Hatice Eroğlu onlarla tanıştı, sorunları inledi. Gayrimenkul uzmanı bir kadının yatırımcının İzmir Belediyesi’nin beceriksizliğinden kaçtığını ifade etmesi, birçok  Alsancaklı’nın da belediyeden şikayetçi olduğunu ortaya çıkardı.
 
Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2015, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER