'Sorunlar Çözülecek'

MHP İzmir 1'inci Bölge Milletvekili Adayı Senem Kılıç, Çeşme Ildırı'da vatandaşların sorunlarını dinledi, Bütünşehir Yasası'ndan kaynaklı sorunların hepsinin MHP iktidarı döneminde son bulacağını söyledi.

'Sorunlar Çözülecek'
Bütünşehir Yasası ile birlikte, köylünün üretemez ve hizmet alamaz duruma geldiğini vurgulayan Kılıç, parti olarak Bütünşehir Yasası'nın kaldıracaklarını ve köylülerle birlikte yeni bir idari yapılanmanın temelini atacaklarının sözünü verdi. 
 
MHP olarak Ildırılılar'ın sorunlarını bildiklerini ve yakından takip ettiklerinin altını çizen Kılıç, “Ildırılılar'ın hala büyük bir bölümünün evlerinin tapuları yok. İnsanlar maalesef yıllardır çözülmeyen bu sorun karşısında çaresiz. Hükümet kamulaştırma yaparken 247 TL. istediği metrekare birim fiyatına kamulaştırırken 10 TL. gibi komik bir bedel vermekte. Biz Ildırılılar'ın barınma haklarının arkasında ve takipçisi olacağımıza söz veriyoruz. Hükümetin Reisdere'de bir TOKİ girişimi oldu, fakat durum ortada. Şimdi de Ildırı'yı yeni bir köy kurarak oraya taşıyacaklarını söylüyorlar. Pek yapılacağa da benzemiyor. Ancak Reisdere örneği orada duruyor. Ildırılılar'ın ve bizim, bu konuda çok dikkatli olmamız şart. Bütünşehir Yasası ile birlikte başlayan kural tanımaz uygulamaları durduracak, sahipsiz bırakılarak el konulan köy hazinelerini asıl sahipleri olan köylülere geri vereceğiz. Biz Bütünşehir Yasası'nı parti beyannamesinde dile getiren tek partiyiz. Köylerimizi ve beldelerimizi unutulmuş yerler olmaktan çıkaracak, köylülerimizi yeniden alın terinin hakkını kazanır hale getireceğiz" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER