Sokaklara İnce Dokunuş

Bayraklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin engebeli yapısından kaynaklanan sokaklardaki problemleri, küçük dokunuşlarla gideriyor.

Sokaklara İnce Dokunuş
Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Onur Mahallesi’nde aynı günde 3 ayrı sokakta şikayetleri değerlendirerek çalışma başlattı. Ekipler ilk olarak Onur Mahallesi’nde 7398 sokakta eğimden dolayı kaldırımda yürümekte zorlanan vatandaşların şikayetlerini dikkate alarak merdiven çalışması başlattı. Ekiplerin yine aynı mahallede 7398/4 çıkmaz sokakta komşularının merdivenini kullanarak evlerine ulaşan vatandaşların çağrısına kulak verdi. Vatandaşların evlerine rahat bir şekilde ulaşabilmesi için ilk önce yeni bir yol açıldı ardından da merdiven yapıldı. Bayraklı Belediyesi, 7399/2 sokak ise özellikle kış aylarında yağan yağmurla birlikte oluşan çamur derdine de son verdi. Bölgenin engebeli yapısı nedeniyle ilk olarak zemine küçük kepçe ile iyileştirme çalışması yürütüldü. Ardından çakılan kalıplara beton döküldü. Kaldırım çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte sokak yeni bir görünüme kavuşurken, mahalle sakinlerinin isteklerine yerine getirilmiş olundu.
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, ilçenin engebeli yapısından ve düzensiz yapılmadan dolayı vatandaşların farklı sıkıntılar yaşadığına dikkat çekerek, “Kurulduğumuz günden bu yana küçük dokunuşlarla Bayraklıların hayatlarını kolaylaştırmaya gayret gösteriyoruz. Bu anlamda Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışıyorlar. Hemşerilerimizden gelen şikayet ve öneriler titizlikle gözden geçiriliyor. Mevcut yolları, merdivenleri ya elden geçiriyoruz ya da yenilerini yapıyoruz. Vatandaşımızın memnuniyetin her şeyden önemli. Biz de bu bilinçle çalışıyoruz" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2016, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER