Siyaseti Bırakıp Temizlik Yaptılar

AK Parti Çeşme Gençlik Kolları tarafından, Yunanistan'a geçmek için ilçeye gelen Suriyeliler tarafından geride bırakılan atıklar temizlendi.

Siyaseti Bırakıp Temizlik Yaptılar

Gerçekleştirilen etkinlikte konuşan AK Parti Çeşme Gençlik Kolları Başkanı İlter Etike "AK Parti Çeşme Gençlik Kolları olarak Pazar günümüzü ülkemizde ve ilçemizde misafir olan sığınmacı dostlarımızın umuda yolculuklarında arkalarında bırakmak zorunda kaldıkları atıkları temizleyerek geçirdik. Mülteci ve sığınmacı olmak suç değildir. Bugün bu dostlarımızın yaşadıklarını yaşamak zorunda kaldıklarını onlara yaşatanlar gerçek suçlulardır." dedi.

Etike sözlerine şöyle devam etti:

"Biz Çeşme AK Parti Gençlik Kolları olarak diyoruz ki; mülteci ya da sığınmacı olmak yük olmak değildir. Tarihin tozlu sayfalarında yaşanmış ya da gelecekte yaşanacak bu tür mecbur kalınmış yolculuklardan dolayı bu dostlarımıza gücümüz yettiği oranda mensubu olduğumuz dinin ve vicdan sahibi bireyler olmanın gereği olarak gerek yardımlarımızı gerekse geride bıraktıklarını temizleme konusunda yardımcı olmaya devam edeceğiz..."

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2016, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER