Sındır'ı Adını Kullanarak Dolandırıcılık Yapıyordu

Bornova Belediye Başkanı CHP'li Kamil Okyay Sındır'ın adını kullanarak gittiği esnaf ve işadamlarından para alarak dolandırıcılık yaptığı saptanan N.K., polisin takibi sonucu yakalanıp gözaltına alındı.

Sındır'ı Adını Kullanarak Dolandırıcılık Yapıyordu

Kendisine gelen şikayetler üzerine avukatları aracılığıyla polise başvuran Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, adını kullanan bir kişinin, bağış adı altında para toplayarak dolandırıcılık olaylarına karıştığını bildirdi.

Harekete geçen polis, soruşturmasında dolandırıcılık yapan kişinin, ilçedeki bazı esnaf ve işadamlarına giderek, "Beni belediye başkanı gönderdi. Öğrenciyim. Bursumuz için 90-100 lira açığımız kaldı. Başkan, yardım edeceğinizi söyledi" diyerek para topladığını saptadı. Takip sonucu, dolandırıcılık olaylarını gerçekleştirdiği belirlenen ve poliste benzer suçlardan kaydı bulunan 21 yaşındaki N.K., Bornova'da yakalandı. Gözaltına alınan N.K.'nın, paraları kız arkadaşıyla eğlenmek için topladığı ortaya çıktı. Emniyet'te işlemleri tamamlanan N.K., Adliye'ye sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2012, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER