Şiddetli Lodos İzmir'de Ağaç Devirdi

İzmir’in Tire İlçesi’nde yaklaşık 3 metre boyundaki ağaç şiddetli lodos nedeniyle gövdesinden bükülerek gölgeliğin üzerine düştü.

Şiddetli Lodos İzmir'de Ağaç Devirdi
 
Yurdun batı kesimlerini etkisi altına şiddetli lodos fırtınası, Tire’de de hayatı olumsuz etkiledi. İlçede hızı saatte yaklaşık 80 kilometreye ulaşan lodos, kentin en işlek caddelerinden biri olan İstasyon Caddesi’nde asırlık çınar ağacını devirdi.
 
 
Yayaların geçtiği sırada fırtınaya teslim olan ağaç, otomobil galerisindeki gölgeliğin üzerine düştü.
 
 
Gölgeliğin büyük oranda hasar gördüğü olayda, büyük bir şans eseri kaldırımda yürüyen yayalar ve galeride bulunan otomobiller zarar görmedi.
 
BODRUM FIRTINAYA TESLİM
 
Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde saatteki hızı 80 kilometreli bulan lodos, hayatı olumsuz etkiledi. Bir gün öncesinde günlük güneşlik olan ilçede etkili olan fırtına, ağaçları ve tabelaları devirdi, sahiller dalgalara teslim oldu.
 
 
Güneydoğu yönünden etkili olan fırtına nedeniyle balıkçılar denize açılmadı, yük gemileri koylara sığındı. Sahil kesimindeki işletmelerin balkonları da dalgalardan etkilendi. İlçenin bazı noktalarında ağaçlar ve tabelalar devrildi.
 
Gümbet Mahallesi Atatürk Bulvarı’nda inşaatçı Servet Aygün yönetimindeki 48 BF 525 plakalı otomobilin üzerine devrilen 35 metre yükseklikteki aydınlatma tabelası düştü. Bu sırada 48 UF 119 plakalı motosikletiyle yoldan geçen Rıza Bağır da dengesini kaybedince düşüp hafif yaralandı.
 
 
Otomobili hasar gören Servet Aygün, "Ne olduğunu anlayamadım. Direk yeteri kadar toprağa gömülmemiş, önlem alınmamış. Şu anda şans eseri yaşıyorum. Buradan her gün binlerce araç geçiyor. Sorumluların cezalandırılması ve hasarımın giderilmesi için şikayetçi olacağım" dedi.
 
Kıbrıs Şehitler Caddesi’nde ise özel bir şirkete ait dev reklam tabelası, yayaların üzerine düştü. Ayağı kırılan makine mühendisi 47 yaşındaki Hayri Bertan, Bodrum Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. Ayrıca Mumcular ve Yalıkavak’ta 3 kişi devrilen ağaçlar yüzünden yaralandı.
 
DİDİM'DE DEV DALGALAR
 
Yurdun batı kesimini etkisi altına alan lodos rüzgarı, Didim'de de etkili oldu. Öğlenden itibaren etkili esen ve saatteki hızı 70 kilometre ulaşan rüzgar, hayatı olumsuz etkiledi. Rüzgar, yüksekliği 4 metreyi bulan dev dalgalar oluşturdu. Altınkum İskelesi'nden rıhtıma çarpan dalgaların etkisiyle deniz, yürüyüş yoluna kadar taştı. Fırtınanın şiddetini arttırması üzerine balıkçı tekneleri, Taşburun Mevkii'ndeki barınağa sığındı.
 
 
Hayatı olumsuz etkileyen lodos, Didim Altınkum Yalı Caddesi'ndeki plaj ve işyerlerine zarar verdi. Dışarıda bulunan masa, sandalyeleri ile diğer bazı eşyalar devrildi. Didim Belediyesi de lodos nedeniyle Akköy Mahallesi'nde yapacağı sergi açılışını erteledi.
 
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2016, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER