Şengül'den yatırım çıkışı: Hepsini tek tek açıklayacağız

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül'ü İl Başkanlığına atanmasından dolayı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Şengül'ün Karabağlar'daki kentsel dönüşüm alanında “Örnek bir mahalle yapalım” önerisine Hüseyin Aslan, “biz hazırız” yanıtı verdi.

Şengül'den yatırım çıkışı: Hepsini tek tek açıklayacağız

AK Parti İzmir İl Başkanlığı ziyaretinde Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan'a yönetim kurulu üyesi Tayfun Saydere, Zeynep Arıkan ile Ege-Koop Danışma Kurulu Üyesi Sebahattin Kavak eşlik etti. Aydın Şengül'ün hem İzmir’e hem de siyasete önemli katkı sağlayan bir isim olduğuna dikkat çeken Aslan, “Gerek milletvekilliği gerek geçmiş il başkanlığınız döneminde her zaman her konuda toplumun tamamını kucaklayan anlayışınız nedeniyle siyasetin şimdi size daha çok ihtiyacı var. Bilginiz ve deneyimlerinizle İzmir'in daha hızlı yol alacağına inanıyoruz” dedi.

İZMİR'İN ADAM YERİNE KONMAYA İHTİYACI VAR

İzmir'in yeni projelere ihtiyacı olduğunu söyleyen Aslan, “İzmir’in projeye, yeni heyecana, hizmete ve adam yerine konmaya ihtiyacı var. Bunu her yerde dile getiriyorum. İzmir her konuda hak ettiği noktada değil. Kentsel dönüşümü en çok savunan isimlerin başında siz ve biz geliyoruz. Nasıl olması gerektiğini, ne olması ve ne yapılması gerektiğini en iyi bilen isimlerdensiniz” diye konuştu.  AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül ise Ege-Koop'un çalışmalarını yakından izlediğini, Hüseyin Aslan'ın bilgi birikiminin ise kent için çok önemli olduğunu belirterek, “Maşallahı olan bir kurum varsa o da Ege-Koop'tur” dedi.

EGE-KOOP'UN HER PROJESİ KENTSEL DÖNÜŞÜMDÜR

Ege-Koop'un sadece İzmir'de 5 milyon metrekarelik alanda kentsel dönüşüm örnekleri yarattığını ifade eden Aslan, “Üstelik bunu yıllardır yapıyoruz. Her projemiz bir kentsel dönüşüm örneğidir. Bizim amacımız altyapısı, tam çevre düzenlemesi ile yaşanabilir alanların maksimuma çıktığı, okulu ile camisi ile tam anlamı ile bir yaşam alanı sunmaktır. Kentsel dönüşümün de amacı budur. Hayata geçirdiğimiz Egekent 1 ile 2, 3, 4 projeleri bunların en iyi uygulandığı modellerdir” diye konuştu. Hiçbir projeyi kent merkezlerinde yapmadıklarını, bu nedenle İzmir'in gelişim ağını aslında Ege-Koop'un kurduğunu söyleyen Aslan, “2 Milyar Dolar'ı bulan bu yatırımlarla birlikte sadece konut üretmedik, yüzlerce kilometre yol, kanalizasyon gibi altyapı hizmetlerini de götürdük. Oysa bunları yapmak Ege-Koop'un görevi değil. Ancak biz inşaat şirketi değil bir kooperatifiz ve tek hedefimiz var, yaşanacak kentler oluşturmak” dedi.

DEVLET ÖNCE GELİR

Eskiden milliyetçi yapıdayken şimdi devletçi bir görüşü benimsediğini söyleyen Şengül, “Devletin çıkarları menfaatleri hep birinci planda olmalı. Siyasi partilerin bile birinci sıraya devletin çıkarlarını koyması lazım, kendi çıkarlarını değil. Herkesin farklı siyasi görüşü olabilir ama gerçekten devletin menfaatini çıkarlarını gözetecek işini hakkıyla yapacak, işinin ehli, liyakat sahibi kişilerin yeri başımız gözümüz üstünedir” dedi. Bu yüzden yerelde de devleti esas alan bir siyaset izleyeceğini ifade eden Şengül, özellikle İzmir'de “AK Parti gelirse, yaşam tarzlarına müdahale başlar” algısı için de çok net konuştu. Şengül, “Kimsenin yaşam tarzı beni hiç ilgilendirmez. Herkesin kendi tercihi, herkes kendinden sorumludur. Hepsini geçtik, biz bu şehirde yaşıyoruz. İzmir'in kültürünü, ruhunu seviyoruz ki yaşıyoruz. O yüzden şunu da çok iyi biliyoruz. Başkasını yargılamak kimsenin haddine değildir. Hele İzmir'de hiç değildir” diye konuştu.

ENGELLEYENLERİ AÇIKLAYACAĞIZ

“Hükümetin, İzmir'e yatırıma engel olduğu” şeklindeki söylemlerinin de gerçekle ilgisi olmadığını söyleyen Şengül, “Bu sadece yaratılmak istenen bir algı. Bütün dosyaları takip ediyoruz. Bunun olmadığını, tek tek madde madde açıklayacağız. Ben üstüme düşen görevi yapıyorum. Örneğin, şöyle bir durum var. Biliyorsunuz Körfez Geçişi Projemiz var. Diyorlar ki sonuna kadar arkasındayım destek veriyorum şöyle böyle. E peki, Büyükşehir belediyesi olarak ulaşım master planı yaptırmışsın. Nerede körfez geçiş projesi? Yok. Demek ki karşısın bu projeye, samimi değilsin. Sen samimi olsan ulaşım master planına koyarsın. Plana koysan böyle bir geçişin projenin olmama ihtimali yok. Sen de ona karşısın demek. Yatırımları kim engelliyor hepsini önümüzdeki günlerde tek tek açıklayacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2018, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER