Şengül'den Disiplin Sinyali

AK Parti Aliağa ve Çeşme ilçe kongreleri öncesi, Genel Merkezin işaret ettiği adaylara rakip çıkması üzerine, Aliağa’ya Kazım Sayın, Çeşme’ye ise İlker Etike’nin ataması doğrudan yapıldı. Her iki ilçede de kongreler ertelendi. AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, Genel Merkez’in ’kongrelere tek liste ile gidilmesi’ kararına rağmen aday olan partililerle ilgili, ilerleyen günlerde disiplin süreci işletilebilecekleri mesajını verdi.

Şengül'den Disiplin Sinyali
AK Parti İzmir ilçe teşkilatlarında kongre heyecanı sürüyor. Kongre takvimine göre Aliağa’da 7 Nisan Cumartesi, Çeşme’de ise 4 Nisan Çarşamba günü ilçe kongreleri yapılacaktı. Genel Merkez,  Aliağa’da Yaşar Akbulut’un yerine Kazım Sayın’ı, Çeşme’de ise Alpaslan Ertürk’ün yerine İlker Etike’yi işaret etmişti. Kongreye sayılı günler kala Çeşme’de İlker Etike’ye rakip çıktı. İlçede Fulya Barbaros, adaylığını açıkladı. Alağa’da da benzer bir durum yaşandı. İsa Önal’ın, Kazım Sayın’ın karşısına aday olarak çıkacağı öğrenildi. Kongreye kısa bir süre kala; AK Parti, Çeşme ve Aliağa ilçe kongrelerini erteleme kararı aldı. AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, Sayın ve Etike’nin doğrudan atamasını yaptıklarını açıkladı. Ankara’ya giden İl Başkanı Aydın Şengül ve yeni başkanlar Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’tan mazbatalarını aldı.
 
"TEŞKİLATLARA MÜDAHALE OLABİLİR"
 
Başkanların ataması yapıldıktan sonra teşkilata önemli mesajlar veren AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, partinin kararlarına rağmen aday olan isimlere dair önümüzdeki süreçte disiplin mekanizmalarını işletebileceklerini açıkladı. Şengül, "Partinin ilkelerine, aldığı kararlara karşı çıkanlar, bildiğini okuyanlarla ilgili ileride disiplin süreci olabilir" dedi. Ayrıca teşkilatların kongrelerin yapılıp bittikten sonra da çalışmalarını yoğun şekilde sürdürmelerini isteyen Şengül, seçilenlerin bir dahaki kongre takvimize kadar aynı görevde kalacaklarının garantisinin olmadığını belirtti. Başkan Şengül, "Görev süresinin sonuna kadar
 
seçilen arkadaşlarla devam edilecek diye birşey yok. Sıkıntı olursa teşkilatlara müdahale edilebilir. Yeniden değişim olabilir. Bu dinamik bir süreç. Çalışmayanlarla yolumuzu ayırırız" ifadelerini kullandı.
 
Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2018, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER