Selçuk'un İçme Suyu Boruları Değişiyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Selçuk ilçesinin 1970’lerden kalma içme suyu şebekesini baştan sona yenileyecek. 17.3 milyon liraya mal olacak bu tarihi yatırım kısa süre içinde başlıyor.

Selçuk'un İçme Suyu Boruları Değişiyor
Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Selçuk’ta tarihi bir yatırım daha başlatıyor. Selçuk ilçe merkezinde 1970’li yıllardan kalma eskiyen ve kaçaklara neden olan içme suyu şebekeleri baştan sona yenilenecek.
 
17.3 milyon liralık yatırım kapsamında, 126 kilometre uzunluğunda içme suyu şebekesinin yenileceği proje için yapım ihalesi tamamlandı. İhaleyi kazanan firma ile yapılacak sözleşmenin ardından başlayacak inşaat çalışmaları 17 ay sürecek. Böylelikle ilçe merkezi sağlıklı ve kesintisiz suya kavuşacak, su kaçaklarının önüne geçilmiş olacak.
 
İZSU, ilçedeki su deposu, kuyu ve terfi hatlarını yeniliyor. Selçuk merkez ve mahallelerindeki 10 su deposu, 14 kuyu ve üç terfi hattı bakım ve onarımdan geçiriliyor. İZSU, daha önce de ilçede yer alan Yeni Kent Konut Yapı Kooperatifi ve civarına kanal hattı döşeyip merkezde ise iki adet su sondaj kuyusu açmıştı. Büyükşehir ayrıca Barutçu ve Zeytinköy’de içme suyu şebekelerini yeniledi. Bölgedeki tarım sektörünü canlandırmak amacıyla oluşturulan DeppoEfes soğuk hava depolarının olduğu bölgeye içme suyu, kanal ve yağmur suyu hatları yapıldı. Toplu Konut Alanı’na 10 kilometre, Pamucak Turizm Alanı’na ise 5 kilometrelik içme suyu şebekesi döşendi.
 
Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2016, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER