Şehitler Haftası'nda Duygulandıran Ziyaret

İzmir'de şehit aileleri ve gazi dernekleri yöneticileri İzmir Valisi Mustafa Toprak ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na ziyaretlerde bulundu.

Burak Cilasun / Ben TV
 
Şehitler Haftası nedeniyle Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hatice İşbilen, Şehit Polis Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Yüksel Çelik, TEMŞAD Başkanı Sedat Selim Öztürk ve Harp Malulü Gaziler, Şehit ve Dul Yetimler Derneği Başkanı Sebahattin Külah ile derneklerin yönetim kurulu üyeleri, İzmir Valisi Mustafa Toprak ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret etti. 
 
"Karşımızda 7 değil 77 düvel var"
 
Ziyaretlerin ilk adresi İzmir Valiliği oldu. Burada gerçekleşen görüşmede İzmir Valisi Mustafa Toprak, Türkiye'nin içinde bulunduğu duruma vurgu yaparken, "Eskiden yedi düvelle savaştığımızı söylerdik, şimdi karşımızda 77 düvel var." ifadesini kullandı. Şehit ailelerine başsağlığı ve gazilere şifa dileyen Vali Toprak, "Çanakkale'den günümüze kadar ülkemiz için canını veren tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle anıyoruz. Daha önce Çanakkale'de, Balkan Savaşları'nda, Kurtuluş Savaşı'nda büyüklerimiz ülkemiz için nasıl mücadele verdiyse, bugün de aynı gayreti göstereceğiz. Ülkemizin bulunduğu coğrafya kolay bir coğrafya değil. Birtakım ihanet şebekeleri bayrağımıza, vatanımıza kastedebiliyorlar. Birileri bunları yaparak ülkemizde bir çözülme meydana getirebilmek ve kaos yaratmaya çalışıyor. Bizim bu gibi saldırılar karşısında endişeye sevk olmadan bilakis 78 milyon olarak birliğimizi sağlamamız gerekiyor." dedi.
 
"Dik durmamız gerekiyor"
 
Şehit ve gazi derneklerinin İzmir Valiliği'ndeki ziyareti, Vali Toprak'ın konuşmasının ardından bir süre de basına kapalı olarak devam ederken, derneklerin ikinci adresiyse İzmir Büyükşehir Belediyesi oldu. Buradaki ziyarette konuklarını ağırlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Terörün ulaşmak istediği hedefe, toplumu götürmemek için, dik durmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Zaten teröre karşı bir ruhsal çöküklük yaşanırsa, terör de hedefine ulaşmış olur. İşte bu yüzden dik durmamız gerekiyor ama her gün de canımız yanıyor. Ankara'da üst üste yaşanan patlamalar ve en son ülkenin kalbi niteliğinde olan Kızılay'da yaşanan saldırıdan dolayı üzüntülüyüz. Üzüntülü olduğumuzu söylemek de belki hafif kalıyor. Çok sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. İnşallah geçecek. Lanetlemek, kınamak pek bir şey ifade etmiyor. Yetersiz kalıyor. Umuyorum bu terör belasından kurtuluruz." dedi.
Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2016, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER