Seda Kaya'dan Milletvekili Kaya'ya Yanıt

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya’nın, Ankara Güvenpark’taki bombalı saldırının ardından yöneticileri istifaya davet ettiği gerekçesiyle suçladığı Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) Başkanı Seda Kaya yazılı açıklama yaptı.

Seda Kaya'dan Milletvekili Kaya'ya Yanıt
 
Milletvekili Atilla Kaya’nın "Terörle mücadeleyi büyük bir sorumlulukla ve kararlılıkla sürdürenlere ’istifa’ çağrısında bulunmak, terör örgütünün değirmenine su taşımakla eşdeğerdir. Kaya, HDP ağzıyla konuşuyor" sözlerine yazılı açıklamayla yanıt veren EGİAD Kurulu Başkanı Seda Kaya şu ifadeleri kullandı,
 
“Türkiye’nin en eski ve köklü genç işadamları derneği olarak 26 yılı geride bırakan EGİAD’ın, bugüne kadar terör ve ayrılıkçı fikirlere takındığı tutum ve tavrı her zaman net olmuştur. Bu konudaki kesin ve net tavrımız, tutumumuz; halkın, iş dünyasının, siyasi çevrelerin kısaca tüm kamuoyunun malumudur. Şahsen benim de 36 yıllık yaşamımda, iki dönemdir başkanlığını yürüttüğüm EGİAD’da hem kendimin hem de yönetim kurulumuzun teröre verdiği tepki aynı şekildedir, kesindir ve nettir. Bugüne kadar teröre ilişkin kınama ve tepki yazılarımız, bu konuda yaptığımız tüm açıklamalar, Web sitemizde tüm açıklığıyla mevcuttur. Üzülerek görüyoruz ki Değerli Milletvekilimize kendimizi anlatamamışız. Tüm siyasi partilere eşit mesafede duran, hepsine gerek Ege Toplantılarında gerekse üye buluşmalarında kürsüsünü açan EGİAD, bugüne kadar birçok İktidar Partisi Bakanı, Milletvekilini, Parti Yöneticisini, Teşkilat Sorumlusunu ağırlamış ve görüş alışverişinde bulunmuştur. Aynı şekilde hakkımızda yanlış düşünen değerli milletvekilimizi de en kısa zamanda tüm üyelerimizle birlikte ağırlayıp, fikir alış verişinde bulunmayı arzu ederiz."
 
 
Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2016, 12:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER