Satrançta Karabağlar'ın Gururu Oldular

Karabağlar’da eğitim gören ve satranç sporunda girdikleri müsabakalarda başarıdan başarıya koşan öğrenciler, kupa ve madalyalarını Başkan Muhittin Selvitopu’na getirdi.

Satrançta Karabağlar'ın Gururu Oldular
 
Satranç Şampiyonası’nda girdiği müsabakalar sonunda Türkiye Şampiyonu olan Karabağlar Yamanlar Ortaokulu öğrencisi Umut Erdem Gündüz, Türkiye Şampiyonu olan Özel Bilgi Kuşağı Ortaokulu öğrencisi Mustafa Kavukçu, Türkiye 4’üncüsü olan İzmir Kız Lisesi öğrencisi İrem İnci Bayram, 10 yaş kategorisinde Türkiye Şampiyonu olan Necip Fazıl Kısakürek ilkokulu öğrencisi Suğra Tepeli ve yine 7 yaş kategorisinde Türkiye 4’üncüsü Şehit Muzaffer Erdönmez İlkokulu öğrencisi Ela Keskinler, öğretmenleri ve aileleri ile birlikte Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nu ziyaret etti.
 
Satranç öğretmeni Faruk Keler’den şampiyonalar hakkında bilgi alan Başkan Selvitopu, öğrencilere katılacakları uluslararası müsabakalarda başarı dileğinde bulundu. Satranç sporunun gerekli olduğuna değinen Selvitopu, “Satranç çok önemli bir beyin sporu. Düşündürüyor, ileriyi görmeni sağlıyor. Oynarken en az 3-5 hamle ileriyi görmek zorundasınız. Mustafa Kemal Atatürk de büyük bir liderdi ve onun da en büyük özelliği ileriyi, geleceği görmesiydi. Biz de satranç sporuna destek olmaya çalışıyoruz. Her yıl turnuva düzenliyoruz. Ben de vakit buldukça satranç oynamaya çalışıyorum" dedi.
 
Başkan Selvitopu ödül alan gençlere satranç takımı ve kitap hediye etti.
 
 
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2016, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER