Şans Hırsızlarına Dikkat

Yeni yıl yaklaşırken, bir gelenek halini alan Milli Piyango Bileti çılgınlığı da başladı. Ancak çalınan Milli Piyango Biletleri'ne dikkat. Çünkü bu numaralar kazansa da, ödeme yapılmayacak.

 

Yepyeni bir yılın uğuruna inanlar, her sene olduğu gibi bu yıl da Milli Piyango Biletleri'ni alarak, şanslarını bir kez daha deneyecek.  Ancak hırsızlar bu kez de piyango biletlerine dadandı.
 
Pek çok şehirde yaşanan bilet hırsızlığı, önceki gün de, 12 yıldır seyyar biletçilik yapan iki çocuk annesi Necla Şahin'in başına geldi. Şahin'in evini ipotek ettirerek aldığı biletleri çalındı. 10 bin lira değerindeki biletleri çalındı.  R Serisi 0669001 - 0669200, 1620101 - 1620300, 2501201 - 2501400, 3154301 - 3154500, 4303401 - 4303600 biletler tespit edilerek, bu  biletlere ikramiye çıksa dahi ödeme yapılmamasına karar verildi. Yetkililer çalınan biletlerle ilgili çalışmalarını sürdürürken, vatandaş ise, kendi önlemini kendisi almaya çalışıyor. Çoğu vatandaş biletini, bildiği, güvendiği satıcılardan almak gerektiğini ifade ediyor. Ancak bazıları alınan önlemlerin yetersiz olduğunu belirterek, bilet çalıntı dahi olsa, ikramiye çıkarsa, bunun ödenmesi gerektiği görüşünü savunuyor.
 
Çalınanın Milli Piyango bileti olması ise hayli düşündürücü. Bunun büyük bir sorun olduğu ve ülkedeki geçim sıkıntısının bir sonucu olduğu, sokaktaki vatandaşın ortak kanısı. Vatandaşlar, bunun emek hırsızlığı olduğunu ve daha önemli tedbirler alınması gerektiğini belirtiyor.  Milli Piyango satıcıları ise vatandaşı, bilet alırken, bayi kartını kontrol etmeleri konusunda uyarıyor.
 
İzmir Milli Piyango ve Şans Oyunları OdaBaşkanı Paşa Çakmak da, çalıntı biletler konusunda emniyet ile ortak çalışma yürütürken, polis, piyangocular odası yönetim kurulu üyeleri, piyango satıcıları hep birlikte, hırsızları arıyor. Başkan Çakmak hırsızların biletleri piyasaya sürmediği ihtimalinin yüksek olduğunu belirtiyor. Bunun yanı sıra, resmi bir tedbir lmamasına rağmen, satıcıların, en az iki kişi olarak çalışmasını tavsiye ediyor.
 
Biletleri çalınan Necla Şahin ise, hırsızların, emeklerini, duygularını ve başkalarının hayallerini çaldığını söyleyerek, hırsızlar bulunmazsa, parasını geri almasının mümkün olamayacağını kaydetti.
 
Emniyet güçleri, yakınlardaki bir bankanın kayıtlarını inceleyerek, hırsızların ilk eşgallerini tespit ederken, daha detaylı kayıtları bulmak için, civardaki işyerlerinin de güvenlik kamerası görüntülerini inceleme altına aldı.
 
Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2012, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER