Sağlık Hizmetleri Evlere Taşındı

Karşıyaka Belediyesi, geçen yıl kurduğu ‘Evde Sağlık Destek Merkezi’ ile yatağa bağlı, engelli ve yaşlı hastaların derdine derman oldu. Bugüne kadar 600 hastaya, evde bakım ve tedavi hizmeti verildi. Başkan Akpınar, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanındayız” dedi.

Sağlık Hizmetleri Evlere Taşındı
HASTALARA ŞİFA OLDULAR
Karşıyaka Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Evde Sağlık Destek Merkezi (ESDEM); bir yılda 600 ihtiyaç sahibine şifa taşıdı. 2 doktor, 1 sosyolog, 2 hemşire ve 2 sağlık personelinden oluşan ekip; evlerde hastaların genel muayene, pansuman, yara bakımı, kan basıncı ve şeker takipleri ile rutin kontrollerini yaptı. Gerek görülen hastalar da hastanelere sevk edildi.
 
 
İHTİYAÇLAR ESDEM’DEN
Ayrıca ziyaretler sırasında; hastalıklar, ilaç kullanımı, hijyen kuralları, yeme-içme alışkanlıkları gibi çeşitli konularda bilgilendirmeler yapıldı. Hastaların yakınlarına, hasta bakım eğitimi de verildi. ESDEM çalışanları, gerek duyulması halinde Karşıyaka Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile birlikte hasta bezi, havalı yatak, pansuman malzemesi gibi birçok ihtiyacı da karşıladı. Psiko-sosyal sorunları olan hastalara psikolog ve sosyolog desteği sağlandı. Dezavantajlı ve engelli hastası bulunan ailelerin de yararlanabildiği hizmete ilişkin; (0232) 3662189 numaralı telefondan bilgi alınabiliyor.
 
 
“VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ”
Evde Sağlık Destek Merkezi’nin Karşıyaka Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışını yansıttığını belirten Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, “Toplumun tüm kesimlerine dokunan, hizmet odaklı projelere imza atıyoruz. Geçen yıl faaliyete geçirdiğimiz ESDEM de sağlık hizmetlerinde çok önem verdiğimiz uygulamalardan biri. Merkezimiz her geçen gün hizmet kapasitesini arttırarak çalışmaya devam edecek. Biz herkes için varız ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanındayız” dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2016, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER