Plastik Şişe Kumbaraları Çöplüğe Döndü

İzmir’de, Konak Belediyesi’nin plastik şişe ve benzeri ambalaj atıklarının geri dönüşümünü sağlamak için kentin çeşitli noktalarına yerleştirdiği şişe şeklindeki atık kumbaralarına her türlü çöp atılmaya başlandı.

Plastik Şişe Kumbaraları Çöplüğe Döndü
 
Konak Belediyesi Çevre ve Koruma Müdürlüğü, geri dönüşümü yaygınlaştırmak ve çevre bilincini artırmak amacıyla Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) işbirliğiyle kentin farklı noktalarına, plastik şişe ve benzeri ambalaj atıklarının toplaması için atık kumbaraları yerleştirdi.
 
Üzerlerinde, ’Dönüşüm seninle başlar’ sloganı yer alan ve kocaman bir pet şişe görünümüyle dikkat çeken kumbaralar, amacına aykırı olarak kullanılınca çöp tenekesine döndü.
 
Belli zaman dilimlerinde kumbaralardaki pet şişe ve ambalaj atıklarını toplamaya gelen temizlik işçileri, bebek bezinden yiyecek artıklarına, çekirdek kabuklarına kadar her türlü çöple karşılaşıyor.
 
Bu kumbaraların bulunduğu yerde hoş olmayan bir görüntü oluşurken, işçiler de çöplerin içinden pet şişe ve amlabaj atıklarını bulmaya çalışıyor.
Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2016, 08:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER