Pankart Açıp Evlenme Teklifi Etti

Bursa'da bir genç, alışverişe çağırdığı kız arkadaşına çarşı ortasında pankart açarak evlenme teklifinde bulundu. Vatandaşların şaşkın bakışları arasında 'evet' cevabını alan genç, görenleri şaşkına çevirdi.

Pankart Açıp Evlenme Teklifi Etti

 

Desinatörlük yapan Harun Reşit Anbarcıoğlu (37) 8 ay önce tanıştığı hemşire Canan Gökdemir'e (32) görülmemiş bir yöntemle evlenme teklif etti. Kız arkadaşını alışveriş yapmak için çarşıya çağıran Harun Reşit, "Canımın 'Canan'ı olup benimle evlenir misin?" yazılı bir pankartla Orhangazi Parkı'nda beklemeye başladı. Çarşıya gelen Canan Gökdemir, elinde bir demet çiçekle bekleyen Harun Reşit ile kameraları görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Ardından 3 çocuk tarafından açılan "Canımın 'Canan'ı olup benimle evlenir misin?" yazılı pankartı gören Gökdemir, adeta şoke oldu.
 
İnsanların şaşkın bakışları arasında Harun Reşit'in evlenme teklifine 'Evet'le karşılık veren Canan Gökdemir, yoğun alkış aldı. Duygulandığı gözlenen Gökdemir, "İnanamıyorum şoktayım. Evlilik teklifi bekliyordum ama böyle bir şey beklemiyordum. Alışveriş yapacaktık, çarşıda buluşalım demişti. Aklıma gelmezdi böyle bir şey yapacağı. Cevabım tabii ki evet." diye konuştu.
 
Yaklaşık 1,5 aydır böyle bir program planladığını ifade eden Harun Reşit Anbarcıoğlu ise işinin estetik ve incelik olduğunu söyledi. Anbarcıoğlu, şunları ifade etti: "Hanımefendiyi güzel yüreğinden ötürü sevdim. Yaklaşık 8 aylık bir beraberliğimiz vardı. Böyle bir şey düşündüm. Benim asıl bir maksadım var. Böyle güzel bir gönüle layık olmak, onun beni kabul etmesi her şeyden önce benim için onur verici. Kendisine teşekkür ediyorum. Bugünü tercih etmemizin sebebi, bugün Hemşireler Günü, Anneler Günü, kendisi hem hemşire hem annedir. Böylesi güzel bir yüreğe, böylesi güzel bir günde teklif etmeyi uygun gördüm."
 
Gençleri izleyen vatandaşlar da evlenme teklifini çok beğendiklerini söyledi. Bazı kadınlar, telefonlarıyla fotoğraf çektikleri gençleri eşlerine göstereceklerini belirtti. Vatandaşlar, "Değişik bir şey, şık bir şey oldu. Demek ki özenerek hazırlanmışlar. Hayırlı uğurlu olsun. Çok güzel bir evlenme teklifi. Allah mesut etsin." yorumunu yaptı.
 
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2012, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER