Özdere ve Gümüldür Yaza Hazırlanıyor

İzmir’in yükselen yıldızı Menderes yaza hazırlanıyor. Turizmde “ Biz de varız “diyen Menderes Belediyesi, Özdere ve Gümüldür’de sahil düzenleme çalışmalarını hızlandırdı.

Özdere ve Gümüldür Yaza Hazırlanıyor
Menderes Belediyesi’nin turizm bölgelerindeki çalışmaları yazın gelmesi nedeniyle hız kazandı. Özdere ve Gümüldür arası sahil boyunda düzenleme çalışması yapan belediye ekipleri, muhtelif alanlarda dolgu çalışmasını sürdürürken, çevre düzenlemesini de gerçekleştiriyor.
 
Yüzde yüz doğal kum 
 
Yaz aylarında İzmir ve Türkiye’nin dört bir yanından tatilcileri ağırlayan Özdere ve Gümüldür’de gerçekleştirilen çalışmalarda, vatandaşların rahat bir şekilde tatillerini geçirmesi planlandı. Bu kapsamda sahil boyunda dolgu çalışması yapılıyor. Kış aylarında denizin karaya taşıdığı kumlar iş makineleri ile taşınarak muhtelif alanlarda dolgu çalışması yapılırken, 45 kilometrelik mesafede yapılan çalışma ile plaj alanı büyütülüyor. Sahil çevresi ise belediye ekiplerinin aralıksız çalışması ile düzenleniyor. Her gün 12 kişilik temizlik ekibi, sahil çevresi ve sokak aralarındaki yabani otlar ile bahçe atıklarını topluyor. Çalışmaların ay sonuna kadar tamamlanması planlanıyor. 
 
Turizm’de Yıldız Olacak
 
Çalışmaları yerinde inceleyen Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, ‘ Yaz aylarının gelmesi nedeniyle belediye olarak turizm bölgelerindeki çalışmalarımıza hız verdik. Amacımız Özdere ve Gümüldür’ü turizmin parlayan yıldızı yapmak. Sahil boyunda bulunan muhtelif alanları, denizin karaya taşıdığı kumlar ile doldurarak plajlarımızı genişletiyoruz. Sahil alanlarında çevre düzenlememizi de yapıyoruz. Hem ilçemizde ikamet eden hem de yaz aylarında ilçemizde bulunan vatandaşlarımızın rahatı için gece gündüz demeden çalışmalarımız sürüyor. Seçim kampanyasında söylediğimiz turizm projelerimizi hayata geçiriyoruz.  Özdere ve Gümüldür Çeşme ve Antalya ile yarışır hale gelmeyecek, Çeşme ve Antalya Özdere ve Gümüldür ile yarışır hale gelecek “ dedi.
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2014, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER