Ödüller Sahiplerini Buluştu!

BOAT İZMİR – 2’nci Tekne, Yat ve Denizcilik Fuarı kapsamında düzenlenen Boat İzmir Fuar Kupası Yelken Yarışları ödül töreni 11 Mayıs 2014 Pazar günü, İzmir Uluslararası Fuar Alanı 1/B No’lu holde gerçekleşti.

Ödüller Sahiplerini Buluştu!
Ödül törenine; İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir ÖRS, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Ynt. Krl Üyesi Argun Gündüç, Yelken İl Temsilcisi Ali Turan Yılmazkoç, Karşıyaka Yelken Kulübü Başkanı Seyhan Evlioğlu, Urla Yelken ve Spor Kulübü Başkanı Gürbüz Arıkan, İZFAŞ Genel Müdür Yardımcıları Zeki Karatay, Kerim Hasan Tunçağ, İMEAK Deniz Ticaret Odası İl Müdürü Halil Hatipoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Açılış konuşmalarında İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, yarışların BOAT İZMİR Fuarı’na büyük önem ve anlam kattığını vurguladı. İZFAŞ olarak denizcilik fuarının kentin ve ülkenin değerleriyle buluştuğunu söyledi.
 
Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Ynt. Krl Üyesi Argun Gündüç bundan sonraki fuarlara da destek ve katkılarının artarak devam edeceğini söyledi. 
 
Yelken İl Temsilcisi Ali Turan Yılmazkoç deniz varsa biz varız, deniz varsa İzmir var, İzmir varsa Körfez var, Körfez varsa liman var, liman varsa para var diye konuştu.
 
Urla Yelken ve Spor Kulübü Başkanı Gürbüz Arıkan fuarı daha da büyütmek için gerekeni yapmaya hazır olduklarını belirtti. 
 
Karşıyaka Yelken Kulübü Başkanı Seyhan Evlioğlu ise yarışta emeği geçen herkese teşekkür etti, yarışan tüm sporcuları kutladı.
 
10 – 11 Mayıs 2014 tarihlerinde organize edilen yarışlar, T.C. “Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi ve İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) tarafından düzenlendi. Yarışlar, Türkiye Yelken Federasyonu İzmir İl Temsilciliği ve Karşıyaka Yelken Şubesi koordinesinde yürütüldü.
 
Boat İzmir Fuar Kupası Yelken Yarışları’nda Optimist Genel, Optimist Kız ve Optimist Junior Kız dallarında birinci takım Ali Rıza Mete Urla Yelken Kulübü olurken, Optimist Junior Genel ve Laser Radial Genel dallarında birinci takım Karşıyaka Yelken Kulübü, Laser 4.7 Genel ve Laser 4.7 Junior dallarında ise birinci takım Çeşme Yelken Kulübü oldu. 
 
Yelken yarışmasında birinciler altın, ikinciler gümüş, üçüncü, dördüncü ve beşinciler bronz madalya ile ödüllendirilirken; yarışlara katılan tüm yarışmacılara sertifika verildi. Yarışlarda görev alan hakem ve antrönerlere de anı objeleri hediye edildi.
 
Yarışlarda derece alan  sporculara madalyaları İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Ynt. Krl. Üyesi Argun Gündüç,  İZFAŞ Genel Müdür Yardımcısı Zeki Karatay,  Ali Rıza Mete Urla Yelken Kulübü Antrenörü Gürbüz Arıkan, İZFAŞ Genel Müdür Yardımcısı Kerim Hasan Tunçağ, Karşıyaka Yelken Kulübü Bşk Seyhan Evlioğlu ve Yelken İl Temsilcisi Ali Turan tarafından verildi.
 
İZFAŞ’ın ev sahipliğini üstlendiği yarışlara, Ege Bölgesi’ndeki Karşıyaka Yelken Kulübü, Göztepe Yelken Kulübü, Çeşme Yelken İhtisas Kulübü, Ali Rıza Mete Urla Yelken Kulübü, Özel Türk Koleji Yelken Kulübü, Aliağa Yelken Kulübü, Solo Yelken Kulübü optimist takımlarından yaklaşık 150 yarışmacı katıldı. 
 
Yarışlar, Optimist, Optimist Kız, Optimist Junior, Optimist Junior Kız, Laser 4.7, Laser 4.7 Junior ve Laser Radial olarak 7 ayrı kategoride düzenlendi. Yarışlarda, 15 hakem görev aldı.
 
Yarışlarda Dereceye Giren Sporcuların İsimleri Şöyle:
 
OPTİMİST GENEL
 
Birinci Rasim Yaşar ARM Urla Yelken Kulübü
İkinci Deniz Altay Karşıyaka Yelken Kulübü
Üçünçü Uygar Kızılkaya Karşıyaka Yelken Kulübü
Dördüncü Yılkan Timurşah Karşıyaka Yelken Kulübü
Beşinci Alper Altay Karşıyaka Yelken Kulübü
 
OPTİMİST KIZ
 
Birinci Zeynep Tuncalı ARM Urla Yelken Kulübü
İkinci Alçin Subaşı ARM Urla Yelken Kulübü
Üçünçü Ayça Kural Göztepe Yelken Kulübü
 
 
OPTİMİST JUNIOR GENEL
 
Birinci Derin Baytur Karşıyaka Yelken Kulübü
İkinci Can Ertürk ARM Urla Yelken Kulübü
Üçünçü Okyanus Arıkan ARM Urla Yelken Kulübü
Dördüncü Ozan Türket Göztepe Yelken Kulübü
Beşinci Turgut Gürbüz Karşıyaka Yelken Kulübü
 
LASER 4.7 GENEL
 
Birinci Toygar Elmas Çeşme Yelken Kulübü
İkinci Barbaros Helimoğlu Karşıyaka Yelken Kulübü
Üçünçü Alp Pepeyi Karşıyaka Yelken Kulübü
Dördüncü Özgür Alp Amuş Çeşme Yelken Kulübü
Beşinci Eros Ege Güven İzmir Türk Koleji
 
LASER 4.7 JUNIOR
 
Birinci Özgür Alp Umuş Çeşme Yelken Kulübü
İkinci Eros Ege Güven İzmir Türk Koleji
Üçünçü Umut Efe Alpkoçak Karşıyaka Yelken Kulübü
 
LASER RADİAL
 
Birinci İnanç Haliloğlu Karşıyaka Yelken Kulübü
 
Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2014, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER