O Binalarda Oturanlar Tepki Gösterdi

İzmir'in Alsancak semtindeki Gündoğdu Meydanı çevresindeki binalarda oturanlar, seçim öncesi yapılan mitingler sırasında, cep telefonlarıyla iletişimde aksaklık olmaması için GSM operatörlerinin mobil baz istasyonlarıyla hizmet vermesinin, sağlıklarını olumsuz etkileyeceğini öne sürerek tepki gösterdi.

O Binalarda Oturanlar Tepki Gösterdi
Kentteki mitinglerin adresi olan Gündoğdu Meydanı, 7 Haziran'daki genel seçimler öncesinde parti liderlerini ağırlamayı sürdürüyor. Partilerin burada düzenlediği mitingler sırasında alanda büyük kalabalıklar toplanıyor. Mevcut baz istasyonları kalabalığa hizmet vermede yetersiz kalınca, iletişimde aksaklıklar yaşanabiliyor. Bu nedenle GSM operatörleri, taşıtların üzerine monte edilmiş seyyar baz istasyonlarıyla hizmet verme yolunu seçiyor. 
 
Meydanın yakınında park halinde duran seyyar baz istasyonu araçlarının birbirine yakın olmasının daha fazla radyasyon yayılmasına neden olduğunu öne süren çevre binalarda oturan vatandaşlar, "Balkona çıktığımızda, penceremizden baktığımızda bu olumsuz durumlarla karşı karşıya kalıyoruz" diyerek tepki gösterdi.
 
Bu seyyar baz istasyonu araçlarının bir aydır Gündoğdu Meydanı'na yakın yerlerde otopark alanlarında hizmet verdiğini dile getiren vatandaşlar, çevredeki baz istasyonlarının yetersiz olması nedeniyle, böyle bir yola başvurulduğunun söylendiğini belirtiyor.
 
Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2015, 12:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER