Narlıdere'de Kırmızı Beyaz Şölen Yaşanacak

Cumhuriyet’in 94’ncü yıl dönümünü coşkulu etkinliklerle kutlayacak olan Narlıdere Belediyesi, dolu dolu bir Cumhuriyet bayramı programı ile Cumhuriyet coşkusunu Narlıdere’de yaşatacak.

Narlıdere'de Kırmızı Beyaz Şölen Yaşanacak

Narlıdere Belediyesi Cumhuriyetin 94’üncü kuruluş yıldönümünü, tüm Narlıdere’yi saracak bir coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. Cumhuriyet Bayramı haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Mithatpaşa Caddesini, Atatürk posterleri, bayraklar ve afişlerle donattan Narlıdere Belediyesi 7’den 70’e herkesi katılması için etkinlikler hazırladı.

Cumhuriyete Saygı Kortejimize bekliyoruz

28 Ekim günü resmi törenlerle başlayacak olan kutlamalar Narlıdere Ahmet Piriştina Demokrasi Meydanında Çocuklar için hazırlanacak olan etkinlik alanı ile tüm çocuklara cumhuriyet çoşkusu yaşatılarak çocukların Atatürk ve Cumhuriyet temaları ile güzel bir gün geçirmesi sağlanacak. 28 Ekim cumartesi günü 19.30’da Akşam saatlerinde Cumhuriyete sahip çıkan duyarlı Narlıdereli varandaşların katılımı ile Fener Alayı düzenleyecek. Narlıdere Belediyesinin dağıtacağı, Türk bayrakları, Atatürk ve ‘YAŞASIN CUMHURİYET’ temalı thşirt ve meşalelerle yürüyecek Cumhuriyet sevdalıları; Atatürk devrimlerine ve Cumhuriyet kazanımlarına bağlı kalacaklarını haykıracaklar. Narlıdere Güzel Sanatlar Fakültüesinden başlayacak olan ‘Cumhuriyete Saygı Korteji’ Narlıdere Ahmet Piriştina Demokrasi Meydanına kadar devam edecek. Demokrasi meydanında ise Cumhuriyet çoşkusunun en çoşkulu dakikalarının yaşanacağı ‘Emre Aydın konseri’havaifişek gösterileri ile taçlanacak. Kutlamalar ile ilgili açıklamalarda bulunan Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur  “Birlik ve beraberliğimizi göstermenin günü olan 29 Ekim’de hep beraber tek yürek olmak için tüm vatandaşlarımızı ‘Cumhuriyete Saygı Korteji’ ve Cumhuriyet bayramı için düzenlediğimiz etkinliklerimize bekliyoruz” dedi. 

28 EKİM CUMARTESİ

13.00 RESMİ ÇELENK SUNUM TÖRENİ (AHMET PİRİŞTİNA DEMOKRASİ MEYDANI)
13.30 NARLIDERE ŞEHİTLİĞİ KARANFİL SUNUMU VE ANMA PROGRAMI (NARLIDERE ŞEHİTLİĞİ)
14.00 ÇOCUK ETKİNLİK ALANI AÇILIŞ TÖRENİ ( AHMET PİRİŞTİNA DEMOKRASİ MEYDANI)
19.30 CUMHURİYET’E SAYGI KORTEJİ (GSF ÖNÜ BAŞLANGIÇ)
21.00 EMRE AYDIN KONSERİ ( AHMET PİRİŞTİNA DEMOKRASİ MEYDANI)

29 EKİM PAZAR GÜNÜ

10.00 KAYMAKAMLIK CUMHURİYET BAYRAMI TEBRİK PROGRAMI (KAYMAKAMLIK)
10.30 RESMİ TÖRENLER (AHMET PİRİŞTİNA DEMOKRASİ MEYDANI)

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2017, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER