Modern dansın kalbi Ege'de atacak

Ege Üniversitesi’nce bu yıl beşincisi düzenlenen Dansa Davet Festivali, 21-23 Mart tarihleri arasında yapılacak. Organizasyonun ana teması modern dans olarak belirlendi.

Modern dansın kalbi Ege'de atacak

Dansın kalbi yine İzmir’de atacak. Ege Üniversitesi’nce bu yıl beşincisi düzenlenen Dansa Davet Festivali, ‘modern dans’ ana temasıyla 21-23 Mart tarihleri arasında yapılacak. Organizasyonun sanat danışmanlığını ve küratörlüğünü Türkiye’nin en önemli modern dans temsilcilerinden, sanat yönetmeni ve koreograf Beyhan Murphy yürütecek. Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de atölye çalışmaları, eğitimler, sunumlar ve performans gösterileri yer alacak. Ankara’dan Deniz Alp ve Ejder Keskin, Antalya’dan Arkın Zirek, Derya Özbakır ve Tolga Burçak, İzmir’den Banu Dağcıoğlu ve Tolga İyiuyarlar gibi solist dansçıların Baymavi yanı sıra İstanbul bağımsız dans camiasından Mihran Tomasyan, Tuğçe Tuna, Handan Ergiydiren ve Alper Marangoz, yurtdışından da Jack Gallagher katılacak.

Etkinlik kapsamında, İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin MDTistanbul Proje Topluluğu’nun yakın zamanda İspanya’da sergilediği ‘Seyahatname 2’, yaşamını Almanya’da sürdüren Kadir (Amigo) Memiş’in zeybekle break dansı harmanladığı ‘Zeybreak’ de İzmirlilerle buluşacak. Başarılı oyuncu Meltem Cumbul da ‘İlişkilendirilmiş Alan’ başlığı altında ‘Tiyatro ve Beden’ adlı söyleşi gerçekleştirecek.
Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2012, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER