Milli Şair Urla'da Anıldı

İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma günü nedeniyle Urla Kaymakamlığı tarafından Urla Hakan Çeken Kültür Merkezi’nde tören düzenlendi.

Milli Şair Urla'da Anıldı
 
Anma törenine; İzmir Valisi Mustafa Toprak, 24. Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Seferihisar Kaymakamı Resul Çelik, Narlıdere Kaymakamı Hayrettin Çiftçi, Güzelbahçe Kaymakamı Mehmet Ünlü, Urla Garnizon Komutanı Piyade Albay Sezgin Erdoğan, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Jandarma Komutanı Binbaşı Cemil Erdemir, İlçe Emniyet Müdürü Oğuzhan Şahin, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
 
Mehmet Akif Ersoy’un hayatının anlatıldığı belgesel ile başlayan program Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Mustafa Şimşek’in günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti. Konuşmaların ardından etkinlik Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin oratoryo sundu. Türkülerin ve Mehmet Akif Ersoy’un meşhur dizelerinin söylendiği etkinlikte öğrenciler ayakta alkışlandı.
 
Oratoryonun ardından ise 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllerini İzmir Valisi Mustafa Toprak ve 24. Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök’ten aldı.
 
Etkinlik İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu’nun konseri ile son buldu.
 
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2016, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER