MHP'den AK Parti'ye ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanı Necat Karataş ve yönetimi, 15 Şubat'ta AK Parti İzmir İl Başkanlığı'na atanan Aydın Şengül'ü makamında ziyaret etti. İki başkanın buluşmasında, yerelde ittifak konusunun söz konusu olmadığı belirtildi

MHP'den AK Parti'ye ziyaret

CANSU TEMİR / BEN HABER

AK Parti İzmir'de, 15 Şubat'ta Bülent Delican'ın yerine atanan Aydın Şengül'e tebrik ziyaretleri devam ediyor. Bugün MHP İzmir İl Bakanı Necat Karataş, Başkan Şengül'e yönetimiyle birlikte ziyarette bulundu. Ziyaret öncesi, ‘yerelde ittifak söz konusu mu?’ sorusu akıllara gelirken, iki başkan da yaptıkları ortak açıklamada böyle bir durumun henüz söz konusu olmadığını dile getirdi.

"AK PARTİ VE MHP İTTİFAKI, KARDEŞLİK İTTİFAKIDIR"

Buluşmada ilk olarak AK Parti İl Başkanı Şengül; "İlk defa bir araya geliyoruz. Bundan sonraki süreç içinde inşallah daha sık bir araya geliriz. Özellikle son dönemde gündemde olan önümüzdeki süreç içerisinde, MHP ile AK Parti arasında bir ittifak anlaşması var, meclisten geçti. Bu süreç içerisinde ona bir hazırlık yapıyoruz. İnşallah 2019'da yereldeki çalışmayı, AK Parti ve MHP teşkilatlarıyla eşgüdüm içerisinde onlar kendi çalışmalarını ve biz kendi çalışmalarımızı yürüteceğiz. Kimseye diyet borcu olmadan yürüme cesareti ve kararlılığı gösteren kahramanlardır yerli ve milli olanlar. Yeni bir dönem yaşıyoruz. Kendi tarihimizin ve milli davalarımız açısından düşmanlarımızın çoğaldığını net bir şekilde görüyoruz. Türkiye'yi bölmek isteyenlere karşı tek vücut olduk. Burada safların netleşmeye başladığını görüyoruz. AK Parti ve MHP arasında ittifak bir kardeşlik ittifakıdır. Bu ittifak bir dava ittifakıdır. Ben yerine biz diyenlerin ittifakıdır. Şimdi bir olma diri olma zamanıdır. Bizler de yerelde bu anlamda üzerimize düşen görevleri sonuna kadar layıkıyla yerine getirmeye çalışacağız" şeklinde konuştu.

"HER SİYASİ PARTİNİN BU NOKTADA OLMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ"

MHP İl Başkanı Karataş ise, ziyaretlerinin Aydın Şengül’ü tebrik etmek amacıyla olduğunu belirtti ve şöyle dedi: “Almış olduğu görevde kendisine başarılar diliyoruz. MHP kurulduğu günden bu yana Türk devletinin ve milletinin menfaatleri gereği Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği ve Türk milletinin güven içinde yaşayacağı bir Türkiye için siyaset yapmıştır. Devlet Bahçeli ilk günden bu yana önce ‘ülkem ve milletim’ diyerek, siyaset yapmış değerli bir şahsiyettir.”

BAHÇELİ’NİN HASSASİYETLERİ…”

Türkiye’nin çeşitli emperyalist güçlerin çıkardığı kargaşalara karşı büyük mücadele verdiğini belirten Karataş, “Türkiye uzun yıllardır bir terör belası, PKK belasıyla mücadele vermiştir. Bu süreç içerisinde FETÖ terör örgütünün Türkiye faaliyetleri ve yapılanması neticesinde seneler geçtikten sonra karşımıza 15 Temmuz 2016 akşamı, darbe girişimiyle daha net ve anlaşılır şekilde karşımıza çıkmıştır. Bu süreçten sonra Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin geçmişteki hassasiyetleri de göz önünde bulundurulursa, Türk milleti adına kaygılarını göz önünde bulundurursak; 15 Temmuz sonrası Türkiye’de artık milli birliğin ve milli beraberliğin oluşması noktasında büyük çabalar sarf ettiği hepimizin malumu. Bahçeli Bey, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilmesi noktasında 16 Nisan 2017 referandumunda sonuna kadar destek vermiş ve hayata geçmesinde büyük çabalar sarf etmiştir. Cumhur ittifakının oluşması ve Türkiye’de daha emin ve güvenli bir ittifakın oluşması için Türk Milleti adına çaba sarf etmiştir. Genel başkanımızın da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da gayretiyle hayata geçmiştir. Bizler Türk milleti, devleti adına siyaset yapan bir siyasi hareketiz. Neticede önümüzdeki süreç Türk milleti için daha güvenli olacak niyetindeyiz. Her siyasi partinin bu noktada olması gerektiğini düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

HENÜZ YERELDE İTTİFAK YOK, AMA…”

Açıklamaların ardından, gazetecilerin, ‘Yerelde ittifak yapılıp yapılmayacağı’ üzerine soruları değerlendirmede bulunan başkanlardan Şengül; “Geneldeki ittifakımız kamuoyu ile paylaşıldı. Bizim genel başkanlarımız, bizim MYK'larımız gerekli kararları alıp o konuda bize bilgilendirme yapıyorlar. Yerelde de böyle bir şey olursa sizlerin de haberi olur. Yerelde böyle bir çalışma henüz yok. Ama yarın ne olur bilemeyiz tabi ki" şeklinde konuştu.

Başkan Karataş ise; "Devlet Bahçeli, siyasi hayatı boyunca kapalı kapılar ardından herhangi bir çalışma yapmamıştır. Net olmuştur. Cumhur ittifakı, milletvekili seçimlerinde hayata geçecek. Bunun dışında ne genel başkanımız, ne yetkili kurumlarımız, yerel seçimlerle ilgili herhangi bir açıklama yapmamışlardır. Biz önümüzdeki süreç içerisinde, AK Parti ile İzmir'de, yerel yönetimler seçimlerinde tatlı bir rekabet yaşayacağız diye düşünüyorum. Böyle bir şey şuan için söz konusu değil" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER