Menemen'e Dev Rekreasyon Alanı

İzmir’in Menemen İlçesi’nde, kentin en büyük doğal göletinin de içinde bulunduğu 140 dönümlük rekreasyon alanı birkaç ay içerisinde hizmete açılacak.

Menemen'e Dev Rekreasyon Alanı
 
İzmir’in en büyük doğal gölet ve rekreasyon alanını Menemen’e kazandırmak için Nisan 2015’den bu yana çalıştıklarını kaydeden CHP’li Menemen Belediye Başkan Tahir Şahin, alanda incelemelerde bulundu. Belediye işçileriyle öğle yemeğinde biraraya gelen Başkan Şahin, elinde tepsisiyle yemek sırasına girdi ve menüdeki kavurma, pilav, yoğurt ve tatlıyı alarak işçilerin masasına oturdu.
 
Alanın Göl Park yada Fuar Menemen adıyla birkaç ay içerisinde hizmete açılacağını vurgulayan Şahin, "Her geçen gün artan nüfusumuzu da dikkate alarak ilçe merkezine çok yakın bir noktada yer alan 27 dönümlük doğal göleti değerlendirmek istedik. Bu projede; bisiklet yolu, yürüyüş yolları, 2500 kişilik amfi tiyatro, düğün salonu, halı saha, tenis kortu, basketbol ve voleybol sahası, 216 metrekarelik spor tesis binası, 20 bin metrekare hayvanat bahçesi, 10 bin metrekare lunapark, kafeteryalar, piknik alanları ve otoparklar yer alacak. Proje kapsamında 4400 metrekare kapalı alana sahip fuar alanı da Menemen’e kazandırılacak. Gölet alanı 3 bin ağaçla yeşillendirilecek. Ayrıca gölete 5 iskele kurulacak. Gölet içerisinde kano ve deniz bisikletleri yüzecek. Göl çevresinde ise 750 metrekarelik mini tren çocuklarımıza hizmet edecek" dedi.
 
Başkan Tahir Şahin projenin dışarıdan hiçbir destek almadan, tamamen Belediye kaynaklarıyla gerçekleştirildiğini belirterek rekreasyon alanının yaklaşık 15 milyon TL’ye mal olacağını açıkladı.
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2016, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER