Menemen'de iki aday yarıştı

AK Parti İzmir’de Pazar mesaisinde Karşıyaka, Çiğli ve Menemen'de sandık heyecanı yaşanıyor. Mesut Demirkaya Çiğli İlçe Teşkilatı'nın yeni başkanı oldu. Menemen'de iki adaylı yarışı Genel Merkez'in aday gösterdiği Yayalar kazandı. Günün son seçimi ise Karşıyaka'da.

Menemen'de iki aday yarıştı

AK Parti’de genel merkez tarafından ara verilen kongre süreci için devam düğmesine basılmasının ardından seçimler tüm hızıyla gerçekleşiyor.

İzmir’e gerçekleşen atamayla birlikte 4 yıllık görev süresi noktalanan Bülent Delican’ın ardından koltuğu ikinci kez devralan İl Başkanı Aydın Şengül ve kurmayları adeta kenti mercek altına aldı.

Şengül’ün başkan olmasının ardından başlayan kongre mesaisinde 17 ilçenin başkanı belli olurken, bugün 3 ilçede daha kongre yapılacak.

Bugün ise Karşıyaka, Çiğli ve Menemen’de yapılacak kongrelerle devam edilecek.

Genel Merkez Karşıyaka’da Abdullah Mertoğlu’nun yerine AK Parti İzmir Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcısı İsmail Çiftçioğlu, Çiğli’de de Sedat Karatekin’in yerine aday gösterilen İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mesut Demirkaya ile yola devam kararı almıştı. Bu iki isim kongrelerde sandığa tek aday olarak gidecek.

MENEMEN'DE GENEL MERKEZİN ADAYI İPİ GÖĞÜSLEDİ
AK Parti'de pazar maratonu Menemen'de devam etti. AK Parti Menemen İlçe Kongresi'ne İl Başkanı Şengül'ün yanı sıra İzmir Milletvekilleri Necip Kalkan, Kerem Ali Sürekli ve İbrahim Turhan da katıldı. 

Kongre öncesi Genel Merkez’in aday gösterdiği Pelin Yayalar’a karşı Belediye Meclis Üyesi Mustafa Koç rakip çıktı. Divan başkanlığını İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli'nin yaptığı kongrede Koç'un listesi de kabul edilince sandığa iki adayla gidildi. Yarışı 157 oy alan Yayalar kazanırken, Koç 110 oyda kaldı. 

"PELİN BAŞKANIMIZ İLÇE BAŞKANIDIR"
Kongrede konuşan İl Başkanı Aydın Şengül, aday olarak gösterilen Pelin Yayalar’ı desteklediklerini açıkladı. "Biz görüştük karar verdik, Pelin Başkanımız burada ilçe başkanıdır" ifadelerini kullanan Şengül, partililerden vefalı olmalarını istedi. Bazı isimlerin "Ben varsam varım, ben yoksam parti yok" dediğini açıklayan Şengül, "Hadi oradan" dedi. Şengül, "Partimizde ufak tefek hesap yapanlara teşkilatlarda asla görev vermeyeceğiz. Bu tür hareketlerin hepsi Başbakanımıza, cumhurbaşkanımıza yapılmış sayılır. Önümüzdeki süreçte  bu kişileri partimizde barındırmayacağız" dedi. Partililerden egolarını tatmin etmek için siyaset yapmamalarını isteyen Başkan Şengül, kongrelerin tek adayla yapılacağı bilindiği halde liste çıkaranların olduğunu söyledi. Şengül, "Onlara en iyi dersi delegelerin vereceğine inanıyorum. Birlik ve beraberliğimizi sağlayalım. Biz de yüreğini ortaya koyan insanlar lazım. Bir birimizin olumsuzlukları üzerinden siyaset yapmamalıyız. Bunu yaparsak, samimi olursak başarıyı yakalarız. Eğer kaybediyorsak enerjinizi kendi içinizde harcadığınızdan dolayıdır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2018, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER