Meclis'te Sosyal Medya Gerginliği

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayı son toplantısında CHP ve AK Partili üyeler arasında sosyal medya tartışması çıktı. AK Partili Meclis üyesi Kemal Büyükkesim, Ankara’da meydana gelen saldırıdan sonra adını vermediği CHP’li bir üyenin (Hayrullah Akgün) sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımı toplantıda okumak istedi.

Meclis'te Sosyal Medya Gerginliği
AK Partili Büyükkesim, sosyal medyadaki paylaşımı Sırrı Aydoğan’a gelmek için başkanlık kürsüsünün önüne geldi. Aydoğan, "Buna izin veremem. Sosyal medyada yazılanları toplantı gündemine alırsak olmaz. Yarın başkalarının sosyal medya paylaşımlarının da meclis gündemine gelmesini yol açarız. Bu Meclis’in konusu değil" dedi. Büyükkesim, başka CHP’li üyelere yazıyı gösterdi. Büyükkesim sırasına döndü ama CHP ve AK Partili üyeler arasında atışmalar devam etti. Toplantı sonunda ise Akgün ve Büyükkesim arasında tartışma yaşandı. Akgün, yazısında terörle baş edemediği için Hükümet’i istifaya davet ettiğini söyledi.
 
FLAMİNGO ADASI YİNE GÜNDEMDE
Meclis’te söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, önceki oturumda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun İzmir Kuş Cenneti’ndeki Flamingo Adası, bisikletler, gözetleme kulesi, yolu İzmir Kuş Birliği’nin yaptığını, Birliğe maddi kaynağı İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin aktardığına dikkat çekerek Bakanlık’ın bu yatırımlarda tek delik kuruşu varsa bu görevinden istifa edeceği açıklamasını gündeme getirdi. Doğan, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan Kocaoğlu’na yanıtı okudu. Bakanlık’ın 2004 yılından bu yana Kuş Cenneti’ne 650 bin TL verdiğini belirten Doğan, Kocaoğlu’nun istifayla ilgili sözünün gereğini yapmasını istedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 20:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER