Marina'da Karnaval Var!

Ekip Marjinal'in kültür, sanat ve sosyal sorumluluk projeleri kapsamında gerçekleştirilmesi ve gelenekselleşmesi planlanan ilk dev organizasyonu Çeşme Marina Karnavalı'ının açılışı coşku ve geniş bir katılımla gerçekleşti.

Marina'da Karnaval Var!

15 Eylül tarihinde Ekip Marjinal'in marjinal sanat okulu Art Vital Sanat Atölyesi Çocuk sanat gecesi düzenlendi. 100'lerce sanatçı çocuğun piyano, keman, gitar performanslarıyla başlayan resitalin finalinde resim sergisi açılışı yapıldı. Ziyaretçiler küçük sanatçıların yetenkleri karşısında hayranlıklarını gizleyemediler.
 
16 Eylül karnaval açılışı katılımcıların kortej için hazırlıkları ile başladı. Bodypainting uygulamaları yapıldıktan sonra kortej Çeşme Meydanında toplandı. Rönesans Ajans'ın iddialı modelleri Jeyan Gedik Moda tarafından tasarlanan Rönesans Dönemine ait kostümleriyle Angel Art Studio -Luba Goldina, Art Vital Sanat, Vardo Tasarım, Dream Dance Sanat Okulu, Soğuk Heykel Atölyesi, Kağıt Oymacılığı snataçısı Haluk Kürkçüoğlu, Hattat Aydın Sarı, Vedat Güzel Tiyatro Atölyesi Pandomim ekibi, yaratıcı drama sanatçıları, İzmir Zumba dans gösterileriyle, Grup Dir Ritm grubu performanslarıyla karnavala renk kattı. Karnaval için özel tasarlanan Ekip Marjinal maskeleri Çeşme'de neredeyse kapışıldı.
 
Kokteyl alanı Nazlı Baysu tarafından özenle hazırlandı. Seçkin konukların, karnaval katılımcılarının ve Ekip Marjinal dostlarıyla, basın mensuplarının yer aldığı kokteyl Çeşme Marina Havuzbaşında gerçekleştirildi. Katılımcılar için Vardo Tasarım'ın özel sertifikalarının üzerine Hat Sanatçısı Aydın Sarı katılımcı isimlerini yazdı. Harflerin dansının bu minik sürprizi hayli ilgi gördü.
Ekip Marjinal iletişim koordinatörü Müge Gür, bu yaz 'Çeşme Marina Karnaval' adıyla gerçekleştirecekleri organizasyonun hedefinin Çeşme'de kısa yaz sezonundan sonra hakettiği ilgiyi uzun vadede görmesini sağlamak olduğunu projelerinin çıkış noktasının düzenlenen etkinliklerin yapıldıkları lokasyonlar ile anılması ve kitlelere bu şekilde tanıtılmaları olduğunu açıkladı.
 
Geceye Milestone'da Kare Müzik Long Play konseriyle devam edildi. Marina'nın seçkin ziyaretçilerinin yoğun ilgisi gecenin ilerleyen saatlerine dek sürdü.Soğuk heykel sanatçıları 4 saat hareketsiz kalarak dikkatleri üzerlerine topladı.
Ekip Marjinal genel koordinatörü Özlem Demircan düzenlenecek karnavalda interaktif sergiler fotoğraf gezileri, yarışmalar, konsept partiler, ritm ve dans şovları alışılmadık ve marjinal çizgilerle sunulacağını, amaçlarının birbirinden seçkin sanat atölyeleri, workshoplar, sosyal projeler, imza günleri ve söyleşiler, canlı müzik performansları ile karnaval katılanlarıcılarını eğlendirirken onların görsel hafızalarında ve anılarında bir ilk olup yaşadıkları zaman dilimini heyecan verici, parlak ve unutulmaz kılmak olduğunuı belirtti.

Karnavalın 3.günü Çeşme Marina'da ilgi çekici bir bodypainting performansı ile devam etti. Ekip Marjinal sanatçıları eylül ayına dek aralıksız sürecek karnavalda yerinizi almayı öneriyorlar.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2012, 09:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER