Marble Heyecanı Ben TV'de Yaşanıyor

Mermercilik sektörünün tanınmış isimlerinden Ferah Türkmen, Ben TV'de dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Ben TV'de ekrana gelen "Ben'im Fuarım" programının son katılımcısı Luna Mermer Yönetim Kurulu Üyesi Ferah Türkmen oldu. 
 
Marble 22. Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı'nın kendileri için oldukça başarılı geçtiğini belirten Türkmen, "İzmir'in Marble macerasını en iyi bilenlerden biriyim. Bugün geldiğimiz nokta oldukça iyi. Çin'de gerçekleştirilen mermer fuarı oldukça büyük. İtalya'daki fuarı ise artık geçtiğimizi söyleyebiliriz." dedi.
 
Türk mermer sektörünün her geçen yıl daha da ileriye gittiğini dile getiren Türkmen, genel olarak en önemli sorunlarının bürokrasi olduğunu söyledi. ÇED süreçlerinde zaman zaman sıkıntı yaşadıklarını belirten Türkmen, bazı onaylar alınana kadar sezon başlangıcının kaçırılabildiğini bu nedenle mermercilerin de mağdur olabildiğini belirtti. 
 
"Neye dayanarak yüzde 40 diyorlar?"
 
TÜMMER Yönetim Kurulu Üyesi Türkmen ayrıca programda Burak Cilasun'un "Ne kadar rezervimiz var?" sorusuna da çarpıcı bir yanıt verdi ve "Zaman zaman Türkiye'nin dünyadaki mermer rezervlerinin yüzde 40'ına sahip olduğuna dair açıklamalar yapılıyor. Ben jeoloji mühendisi olmama rağmen bunu söyleyemem. Bunun için tüm dünyanın rezervini bilmek, haritasını görmek lazım. O yüzden bu söyleme katılmıyorum ama yine de yüksek miktarda rezervimizin olduğu da bir gerçek. Ayrıca bu sektör masa başından idare edilecek bir sektör de değil. Mesleği hakkıyla yapmak isteyen arkadaşlarımı ocaklara davet ediyorum. Ben bugün bile haftada 3 kez ocağa gidiyorum" dedi. 
 
Stone&Life adlı sektör dergisinin de sahibi ve editörü olan Türkmen, mermerciliği anlatabilmek ve geliştirebilmek için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 19:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER