Marble, Başkanları Mutlu Etti

İzmir'in en önemli fuarlarından Marble 22. Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı, ilk gününden şehrin ekonomik hayatında kendini gösterdi. Belediye başkanları da şehre gelen canlılıktan memnuniyetlerini dile getirdi.

Burak Cilasun / Ben TV

Fuar İzmir'de kapılarını açan Marble 22. Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı, İzmir ekonomisi için de büyük önem taşıyor. Dünyanın farklı noktalarından binlerce mermerciyi buluşturan Marble, bu niteliğiyle esnafın da iple çektiği bir fuar halini aldı. 

Marble nedeniyle otellerde boş yer kalmazken, taksiciler, restaurantlar ve birçok sektörden esnaf da bu şölenden payını almanın mutluluğunu yaşarken, belediye başkanları da yaşanan bu hareketlilikten oldukça memnun olduklarını belirtiyor. 

"Marble, İzmir'in kimliği haline geldi"

Ben TV'ye konuşan isimlerden Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, kente ekonomik renklilik geldiğini belirtirken, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Marble, İzmir'in kimliği haline geldi. Çok canlı bir fuar görüyoruz burada. Ben ekonomiye katkısının da olacağına inanıyorum. Çok zor günler geçiriyoruz. Bu fuar, ekonomik canlanışı gösteren bir yüz. Böyle bir canlılık hem taraftarı buluşturuyor hem de şehir ekonomisine canlılık katıyor. Turizm de bu anlamda gelişmiş durumda. Biz mutluyuz ve tüm firmalara başarılar diliyorum."

"Ticaret ve sanayiyle moral bulduk"

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ise, terörün Türkiye ve dünyada can aldığı bir dönemde fuarın moral olduğunu söyledi.

"İzmir, fuar ve kongreleri kendisine hedef koymuş bir kent. Bugün de en büyük fuarlarımızdan birini yaşıyoruz. Tüm dünya ve Türkiye, sıkıntılı bir süreçten geçerken, böyle bir ortamı görmek bizleri umutlandırıyor. Umuyorum ki ziyaretçiler, katılımcılar iyi bir fuar geçirirler. Terörün böylesi yoğun olduğu günlerde biraz olsun ticaret ve sanayiyle moral bulduk."

"Mermerciliğin şehrimizle buluşması çok önemli"

Mermercilik sektörünün İzmir fuarcılığıyla buluşmasını çok önemsediğini söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ise, "İzmir adına en önemli fuarlardan birindeyiz. İzmir fuarlar kenti ve Türk ekonomisinde önemli bir yeri olan mermerciliğin, şehrimizle buluşması çok önemli bir şey. Marble, tüm dünyanın kaos içinde olduğu bir süreçte kapılarını 22. kez açtı. Umuyorum ki bu fuar, ülkemize daha çok katma değer getirecek işleri de beraberinde getirecektir. Yabancı katılımcı sayısı da yüksek ve güzel bir fuar süreci olacağına inancım tam." dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2016, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER