'Malatya'yı Yemyeşil Çiçek Gibi Yapacağız'

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Malatyalı İşadamları Derneği tarafından İzmir Seyirtepe'de düzenlenen yemeğe katıldı.

'Malatya'yı Yemyeşil Çiçek Gibi Yapacağız'
Programda konuşma yapan Bakan Veysel Eroğlu Malatya'ya karşı apayrı bir sevgisi olduğunu söyleyerek Malatyalılarla bir araya geldiği için büyük bir memnuniyet duyduğunu belirtti. İzmir'den milletvekili adayı olmaktan ve İzmir'e hizmet etmekten dolayı gurur duyduğunu ifade eden Veysel Eroğlu, Ege bölgesinin bir evladı olarak İzmir'e büyük hizmetler yaptığını kaydetti. Hükümetlerinin 2002 yılından bu yana İzmir'de 30 milyar TL'den fazla yatırım yaptıklarını söyleyen Bakan Eroğlu, “Ulaştırma alanında çok büyük yatırımlar yaptık, çevre yolunu tamamladık, Adnan Menderes Havaalanını dünyanın en modern havaalanı haline biz getirdik. Eskiden İzmir'den Ankara'ya gitmek problemdi artık İzmir'i Ankara'ya bölünmüş yollarla bağladık. Ferhat'ın Şirin'e kavuşması gibi şimdi dağları delerek İzmir ile Ankara'yı hızlı trenle birbirine kavuşturacağız. 8 milyar dolara mal olacak İzmir-İstanbul Otoyolu'na da devam ediyoruz. Bu büyük yatırımları yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz" dedi.
 
Malatya'ya yapılan yatırımlara da değinen Bakan Eroğlu, Malatya'da yıllardır bitirilemeyen baraj ve sulamaları tamamlayarak hizmete açtıklarına söyledi “Yoncalı Barajı da dahil olmak üzere gölet ve sulama tesislerinin tamamını bitireceğiz. Uzun yıllar önce orman olan ve yakın zamanda kuru toprağa dönen Beydağı'nı yeniden ağaçlandırdık. Her alanda daha da büyük işlerle Malatya'yı yemyeşil çiçek gibi yapacağız" dedi.
Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2015, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER