Kutlamalar İzmir'de Yapılacak

İzmir, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın 104'üncü kuruluş yıldönümü kutlamalarına, ev sahipliği yapacak. Şenlikte, ilk Türk uçağı Hürkuş'un uçuşunun yanı sıra Türk Yıldızları, Solo Türk ve Mak ile Ali İsmet Öztürk akrobasi gösterilerinin yanı sıra envanterdeki uçakların geçişleri de olacak.

Kutlamalar İzmir'de Yapılacak
Hava Kuvvetleri Komutanlığı kuruluşunun 104 yıldönümü kutlamaları için İzmir'i merkez seçti. Vatandaşlara açık olacak olan kutlama ve gösteriler, Çiğli 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda yapılacak. Kutlamada, İzmir'den ve çevre il, ilçelerden gelecek olan vatandaşlar ise, heyecan dolu, eğlence dolu anlar geçirmenin fırsatını yakalayacak. 
 
Pazar günü saat 10.00'da başlayacak olan kutlamalarda, ilk Türk uçağı Hürkuş'un uçuşu olacak. Ardından Türk Yıldızları, Solo Türk ve Mak ile Ali İsmet Öztürk'de akrobasi uçağıyla izleyenler için, gösteri yapacak. Yine Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki uçaklarını da geçiş yapacağı kutlamada, uçaklar vatandaşlar için sergilenecek. Ayrıca model uçak gösterisi, helikopter geçişi, çeşitli grupların konserleri de yine kutlama programında yeraldı.
 
Öte yandan Türk Yıldızları ile Solo Türk uçağı bugün İzmir'in üzerinde alçaktan uzarak kısa bir prova yaptı. 
Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2015, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER