Kristal Yaka İş Ödülleri Dağıtıldı

Bornova Belediyesi’nin yaşam stadartlarını yükseltmek için yaptığı çalışmalara bir ödül de üniversiteli gençlerden geldi. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Ege Üniversitesi İşletme Kulübü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Kristal Yaka İş Ödülleri’nde onur ödülüne layık görüldü. Düzenlenen törende ödülünü alan Atila, gençlere seslenerek; “Bildiğiniz yoldan hiç şaşmayın ve ideallerinizden kesinlikle vazgeçmeyin. Bu ülkeyi daha ileriye taşıyacak sizlersiniz” diye konuştu.

Kristal Yaka İş Ödülleri Dağıtıldı
Firmaların çeşitli kriterlere göre öğrencilerin, akademisyenlerin ve uzmanların gözünden değerlendirilmesini amaçlayan Kristal Yaka İş ödüllerinin töreni EÜ Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi’nde yapıldı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, iş dünyasına yönelik olarak 20 kategoride ödül verilen organizyonda onur ödülüne layık görüldü. İş dünyasını en geniş açıdan değerlendiren öğrenci organizasyonu olma özelliğini taşıyan ödül töreninde EBSO Başkanı Ender Yorgancılar ve Pınar Karşıyaka Antrenörü Ufuk Sarıcı da özel ödüle layık görüldü.
 
Önemli olan genç bakışa sahip olmak
 
Ödülünü Kulübün Başkanı Mehmet Bal’ın elinden alan Başkan Atila, Bornova Belediyesi olarak pek çok kurum ve kuruluşla işbirliği içinde çalıştıklarını, amaçlarının ‘Evimiz’ dedikleri Bornova’yı ortak akılla birlikte yönetmek olduğunu ifade etti. “Önemli olan sadece genç olmak değil, genç bakışa sahip olabilmektir” diyen Başkan Olgun Atila, öğrencilerden doğru bildikleri yoldan hiç şaşmamalarını ve ideallerinden kesinlikle vazgeçmemelerini istedi.
 
İçinizden önemli kişiler çıkacak
 
Bornova’nın ilkokuldan üniversiteye; sınırları içerisindeki birbirinden köklü ve önemli okulları ile bir eğitim kenti olduğuna dikkat çeken Başkan Atila, “Bornova bu yönü ile sadece İzmir değil, ülkemiz için bir umut, bir ışık. Bu kentten, bu salondan yani sizlerin içerisinden geleceğin başarılı iş adamlarının, politikacılarının ve sanatçılarının çıkacağına inancım tam. Çünkü bu kent insana yatırım yapıyor. Bu anlamda bizlere emanet edilen bu ülkeyi Atatürk’ün gösterdiği yolda daha ileriye taşımalıyız ” diye konuştu.
 
Prof. Dr. Kesken: Bu yaptığınız mezuniyet kadar önemli
 
Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Jülide Kesken ise organizasyonu başarıyla gerçekleştiren öğrencileri ile gurur duyduğunu ifade ederek, “Aslında en büyük ödül bize ait. Çünkü bizler sizin gibi gençlere sahibiz. Ödüllerin en büyüğü bu. Bu bir mezuniyet değil ama böyle emek verdiğiniz, böyle şeyler ortaya koyduğunuz sürece yolunuz her zaman açık olacaktır. Bu net bir şekilde görülüyor. ” dedi.
Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2016, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER