Konak'ta Spora Destek Artarak Sürüyor

Sporun ve sporcunun dostu Konak Belediyesi, zor koşullar altında faaliyetlerini sürdüren amatör spor kulüplerine malzeme yardımını 2018 yılında da sürdürüyor. 2. Amatör Ligi’nde mücadele eden 9 kulübe krampondan futbol topuna, eşofmandan spor ayakkabısına kadar ihtiyaç duyulan her türlü spor malzemesi düzenlenen törenle verildi.

Konak'ta Spora Destek Artarak Sürüyor

Konak Belediyesi’nin Basmane’deki hizmet binasında gerçekleştirilen malzeme dağıtım törenine Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Konak Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı ve Konak Belediyesi AKP Grup Başkanvekili Sait Başdaş, kulüp yöneticileri, sporcular ve Konak Belediye meclis üyeleri katıldı. Törende Çayırlıbahçe, Kahramanlar, Ege Çağlayan Spor Kulübü, Kayaspor Kulübü, Efeler Gücüspor, Basmane Altınparkspor, Hücüm Spor, Damlacık Spor Kulübü ve Gültepe Çelik Spor Kulübü olmak üzere 2. Amatör Lig’de mücadele eden toplam 9 kulübe yaklaşık 5’er bin lira değerinde malzeme desteğinde bulunuldu. Malzeme yardımının yanı sıra 1. ve 2. Lig’de mücadele eden toplam 19 amatör spor kulübünün federasyona katılım payları da ödendi. Geçtiğimiz aylarda da 1. Amatör Ligi’nde mücadele eden 10 kulübe destekte bulunulmuştu.

SPORCU SAYIMIZI ARTIRACAĞIZ

Törende konuşan Konak Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Sait Başdaş desteklerinden ötürü Başkan Pekdaş’a teşekkür etti. Başdaş, “Kulüpler Birliği adına Başkanımız Sema Pekdaş’a teşekkür ederiz. Konak Belediyesi’nin Halkapınar’da kurduğu spor sahasının faaliyete geçmesiyle sporcu sayımızı daha da artıracağız. Yardımlar için teşekkür ediyoruz ve devamını diliyoruz” dedi.

EYLÜL’DE HİZMETE GİRECEK

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş da konuşmasında çocukların spor yapmasını desteklemek adına altyapı desteği vermenin öncelikli amaçları olduğunu söyledi. Kulüplere malzeme desteği vermenin yanı sıra onların spor yapabileceği alan yaratmanın da önemli olduğunu dile getiren Pekdaş, Gültepe’de inşa edilecek spor tesisinin temelinin atıldığını, birçok spor dalına hizmet verecek merkezin bu yılın Eylül ayında açılışının yapılacağı müjdesini verdi. Pekdaş, “Konak Belediyesi olarak İzmir’e bir spor merkezi daha kazandırıyoruz. Halkapınar’da standartlara uygun bir halı saha yaptık. Biz, amatör spor kulüplerimize destek vermeye, gençlerimizin, çocuklarımızın spor yapmasına olanak yaratmaya gayret ediyoruz. Konak’ta sıkışık alana rağmen yapabileceklerimizin en fazlasını yapalım diyoruz. El ele, kol kola sağlıklı nesiller yetiştirmek için çalışacağız” dedi. Tören sonunda amatör kulüpler adına Başkan Pekdaş’a teşekkür plaketi verildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2018, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER