Konak Tünellerini Açtı!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1674 metre uzunluğundaki iki tüpten oluşan Konak Tüneli’nin açılışını, tünelin Konak tarafından gerçekleştirdi.

Toplam maliyeti 310 milyon lirayı bulan tünelin yapımına 2011 ylında başlanmıştı. Davutoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın 35 projesinden biri olan tünelin açılışında vatandaşların sevgi gösterisiyle karşılandı. Davutoğlu, "Bu tünel, Binali Bey’in 35 projesinden biriydi. Yerel yönetimleri kazanamazsak da projelerimizi aynen devam ediyoruz. Bu tünelle bağlantılı olan Konak Meydanı’nın düzenlemesini de yapacağız. Bu yol İzmir kent içi trafiğinin rahatlamasını sağlayacak" dedi.
 
Davutoğlu, eşinin sağ koltukta oturduğu makam aracının direksiyonuna geçerek tünelin içine girdi, yolu test etti. Başbakan’ın kullandığı otomobilinin arka koltuğuna da Binali Yıldırım oturdu. Davutoğlu, tünelin çıkışındaki kavşağı da kullanarak, Halide Edip Adıvar Cadesi’ne doğru ilerledi. Davutoğlu daha sonra, 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün dayısı Nazif Satoğlu’nu Yeşilyurt’taki evinde ziyaret etti. Başbakan ve eşine çay eşliğinde bademli yaş pasta ve tuzlu kurabiye ikram edildiği öğrenildi.
 
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2015, 21:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER