Kocaoğlu'ndan Opera Binası Müjdesi

İzmir'de uzun süredir gündemde olan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlıkları sürdürülen opera binası için mutlu sona çok yaklaşıldı.

Kocaoğlu'ndan Opera Binası Müjdesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Karşıyaka Mavişehir’de yapacağı opera binasının hazırlıkları tamamlandı. Karşıyaka Belediyesi’ne ait arazinin de içine dahil edilerek planlama yapılan alanda yeni bir kültür sanat merkezi yükselecek.
Konuyla ilgili son gelişmeler hakkında bilgi veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Karşıyaka Belediyesi’nin de arazi tahsis ederek destek verdiği opera binasının hazırlıkları tamamlandı. En kısa sürede yapım-inşaat ihalesine çıkacağız. İnşaat ruhsatını aldık. Pürüz kalmadı. İzmir, opera binası ile çok güzel bir sanat eserine kavuşmuş olacak” dedi.
 
İzmir Opera Binası, Türkiye'de yapımı planlanan bir performans sanatları merkezi özelliği taşıyor. Karşıyaka’da 25 bin metrekare büyüklüğünde bir arsa üzerine inşa edilecek olan bina, Türkiye'nin ilk opera binası olma özelliğini taşıyacak İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve 177 eserin katıldığı proje yarışmasını Mehmet Kütükçüoğlu'nun başını çektiği ekip kazanmıştı. Binada 1.200 kişilik ana salon ve 400 kişilik bir bale salonu yer alacak. 
Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2016, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER