Kıratlı'da Şubadap Çocuk Mutluluğu

İzmir’in Dikili İlçesi Kıratlı Mahallesi’ndeki Kıratlı Esin Çağdaş İlkokulu’nda ‘Doğayı sevdiğini söyleme günü’ adıyla bir etkinlik düzenledi.

Kıratlı'da Şubadap Çocuk Mutluluğu
 
İzmir’de çalışmalarını sürdüren Praksis Müzik kolektifinin çocuklar üzerine müzik üreten bir kolu olan ’Şubadap Çocuk’ ile birlikte gerçekleştirilen etkinlikte Kıratlı Esin Çağdaş İlkokulu öğrencileri, şarkı söyleyip dans etti. Şubadap Çocuk’un 15 Nisan’da çıkartacağını duyurduğu ve ücretsiz olarak dağıtılacak olan ‘Gökyüzü kimin?’ adlı albümün şarkıları da seslendirildi. Çocukların danslar ederek, doğa ile ilgili bilgilendirildiği etkinlikte söylenen şarkılar, çocuklar tarafından çok sevildi. Ayrıca Şubadap Çocuk müzisyenleri öğrencilere yeni çıkan albümlerini dağıttı.
 
Kıratlı Esin Çağdaş İlkokulu Müdürü Aşkın Ayhan "Bize göre bir okul mutlu olmalı, eğlenceli olmalı, müzik olmalı, kitap olmalı, şiir olmalı. Bu amaçla çıktık yola ve her güne bir anlam kazandıran bir proje hazırladık. Bu proje kapsamında ise Şubadap Çocuk ile birlikte bir etkinlik düzenledik. Çocuklarımız hep birlikte şarkılar söyleyip, danslar ederek eğlendiler ve doğa sevgisi üzerine bilgilendirildiler. Şubadap Çocuk’a okulum adına çok teşekkür ediyorum. Etkinliklerimiz devam edecek" dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2016, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER