Kemalpaşa'ya üniversite müjdesi!

Kemalpaşa Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KESİAD) Geleneksel Perşembe Kahvaltısı’na katılan İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, Kemalpaşa’ya meslek yüksekokulu kurmak için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Kemalpaşa'ya üniversite müjdesi!

Ramada Kemalpaşa Oteli’nde düzenlenen kahvaltıda sunum yapan Rektör Tunçsiper, İzmir Demokrasi Üniversitesi’ni tanıtarak, sanayicilere yüksek lisans yapması için çağrıda da bulundu. Kemalpaşa Kaymakamı Kemal Kızılkaya, Kemalpaşa Savcısı Ragıp Güllü, KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk ile çok sayıda sanayicinin katıldığı kahvaltıya sponsor olan Dem Yönetim Danışmanlığı firması yöneticileri de SGK teşvikleri ile ilgili sanayicilerini bilgilendirdi.

KEMALPAŞA’YA MESLEKİ OKUL
Toplantının açılışında konuşan KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı ve İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Adayı Zeki Yöndem, sanayicilerin en büyük sorununun nitelikli işgücü olduğuna dikkat çekerek, özellikle organize sanayi bölgeleri içinde meslek liseleri ve meslek yüksekokullarının acil bir şekilde kurulması gerektiğini söyledi. Manisa ve İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde çok iyi niteliklere sahip meslek liselerinin faaliyetlerini sürdürdüğüne işaret eden Yöndem, “Biz de Kemalpaşa OSB’de yüksek standartlara sahip bir meslek lisesi kurulmasını istiyoruz. Bu konuda uzun zamandır çalışmalar içindeyiz. Ayrıca yine Kemalpaşa’da kurulacak bir meslek yüksekokulu ilçenin çehresini değiştirecektir. 500’ün üzerinde sanayicinin faaliyet gösterdiği Kemalpaşa OSB’de de yüksek teknolojiye sahip ürünler üretecek olan bir teknopark kurulması da en büyük temennimiz” dedi.

REKTÖR MÜJDE VERDİ
Daha sonra kürsüye gelen İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper ise geçen yıl öğrenim hayatına başlayan üniversitelerinin kuruluş öyküsünü anlatarak, Kemalpaşa’da da meslek yüksekokulu kurmak için Belediye ile birlikte çalışma yaptıklarını söyledi. Bölgede 520 fabrikanın yer aldığını, 500 fabrikanın daha kurulacağını KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk’tan öğrendiğini anlatan Tunçsiper, “Sanayicilerin talepleri doğrultusunda, onların ihtiyaç duyduğu alanlarda eğitim verecek bir meslek yüksekokulunu Kemalpaşa’da kurabiliriz. Bunun için çalışmalarımız sürüyor. Ayrıca bu bölgede teknokenti de hayata geçirebiliriz. Ayrıca Üniversite olarak tezli ve tezsiz lisansüstü eğitimlerimiz var. Özellikle tezsiz lisansüstü eğitimlerini sanayicilere de vermeye hazırız” diye konuştu.

İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper ile Dem Yönetim Danışmanlığı Yöneticisi Akredite KOBİ Danışmanı Mehmet Demir’e katkıları için plaket takdimi ile toplantı sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2018, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER