Karşıyaka'da Festival Başlıyor

Karşıyaka Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Çiçek Festivali bu yıl da tüm Karşıyaka’yı renklendirecek. 16- 19 Mayıs tarihleri arasında, Bostanlı Pazaryeri’nde yapılacak festivalde, yüzlerce çeşit çiçek, meyve ve ağaç fidanı ile bahçe malzemeleri ve saksı çeşitlerinin tanıtım ve satışı yapılacak. Renkli görüntülere sahne olacak festival süresince birbirinden ünlü isimler konser verecek.

Karşıyaka'da Festival Başlıyor
Çiçek Festivali ile Karşıyaka’nın renkleneceğini söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, tüm vatandaşları festivale davet etti. Akpınar “Yerel seçim sürecinde, bina değil ağaç diken bir belediye başkanı olacağımı söylemiştim. Yeşile, çiçeğe önem veriyoruz. Çiçek Festivali de bizim, çiçek gibi bir Karşıyaka yaratma hedefimizde önemli bir yer tutuyor. Tüm Karşıyakalıları, festival coşkumuza ortak olmaya davet ediyorum. Bahçenize ya da saksınıza dikeceğiniz bir fidan Karşıyaka’mızı güzelleştirecektir” dedi. 
 
ÜNLÜ İSİMLER KONSER VERECEK
 
Festivalin açılış programı, 16 Mayıs Cuma günü, saat 10.30’da, Bostanlı Pazaryeri’nde gerçekleşecek. Aynı gün saat 20.30’da da gençlerin sevgilisi, şarkıcı Yusuf Güney konser verecek. 17 Mayıs Cumartesi akşamı ise ünlü sanatçı Turabi Değerli sahne alacak. 18 Mayıs Pazar günü sahneye çıkacak olan Yeni Türkü de Bostanlı Rekreasyon Alanı’nda Karşıyakalılarla buluşacak. Festivalin son gecesi olan 19 Mayıs Pazartesi günü ise Türk Halk Müziği sanatçısı Canan Başkaya sevenlerine doyumsuz bir konser sunacak.  
 
EN GÜZEL BALKON BAHÇE YARIŞMASI
 
Karşıyaka Belediyesi’nin, Çiçek Festivali kapsamında gerçekleştirdiği En Güzel Balkon- Bahçe Yarışması’nın da kayıtları başladı. 20 Mayıs’a kadar alınacak başvuruların ardından jüri üyeleri, aday balkon ve bahçeleri gezerek en güzellerini seçecek. 30 Mayıs 2014 Cuma günü Mavişehir Tay Park’ta düzenlenecek ödül töreninde sonuçlar açıklanıp ödüller verilecek.
 
 
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER