Karşıyaka Stadı için flaş gelişme

Yapımı yılan hikayesine dönen Karşıyaka Stadı için oldukça hareketli günler yaşanıyor.

Burak Cilasun / Ben TV

İzmir'in asırlık kulüplerinin yaşadığı stat sorununun giderilmesi amacıyla Alsancak Stadı'nın yenilenmesi ve Göztepe Gürsel Aksel Stadı'nın inşasıyla birlikte gündeme gelen ancak mahkemeler ve siyasi tartışmaların odağında kalarak diğer stat inşaatlarının çok gerisinde kalan Karşıyaka Stadı için yeni gelişmeler yaşandı.

Yüklenici firmanın yükümlülüklerini tamamlaması sonrası Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kısa süre içinde Karşıyaka Belediyesi'ne ruhsat başvurusu yapılması beklenirken, stadın yükseleceği alanda da çalışmaların yeniden başlamasının an meselesi olduğu öğrenildi.

Eski stadın hafriyatı ile birlikte yarım kalan bina yıkımının en geç önümüzdeki haftanın başında yeniden başlayacağı öğrenilirken, yüklenici firmaya ait 4 TIR dolusu şantiye malzemesi stat alanına getirildi. 

İnşaata ilişkin Karşıyaka Belediyesi'nden ruhsat izni ve yargı sürecindeki konuların çözülmesinin beklendiği süreci Başbakan Binali Yıldırım da yakından takip ediyor. Ankara'nın stat yapım çalışmalarının bir an önce başlamasını ve belirsizliğin giderilmesini istediği belirtilirken, yüklenici firma Rönesans'ın da gerekli izinlerden sonra hummalı bir çalışmaya gireceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2018, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER